Udany start debiutantów z Borzęcic

Udostępnij
Dziesięć medali wywalczyła piętnastoosobowa reprezentacja klubu  z Borzęcic w III kolejce Ligi Taekwondo XII Wesołek 2012. W hali widowiskowo-sportowej spółki Jarocin – Sport zaprezentowało się łącznie około 150 zawodniczek i zawodników, reprezentujących barwy większości klubów taekwondo z Wielkopolski.

W naszej ekipie, złożonej w aż dziewięciu przypadkach z debiutantów w tej rangi zawodach, na szczególne wyróżnienie zasłużyli najmłodsi zawodnicy oraz grupa dziewcząt z Borzęcic. Dwa medale, złoto i brąz, wywalczył sześciolatek Kacper Grzelak, natomiast jego rówieśnik Filip Jarecki dodał do dorobku klubowego kolegi jeszcze medal srebrny. Kolejne trzy medale zdobyły dziewczęta, na co dzień trenujące w Borzęcicach, gdzie od ponad roku prowadzone są zajęcia sekcji taekwondo olimpijskiego. Złoto wywalczyła Natalia Wosiek, srebro Anna Kulka, a brąz Alicja Kowańdy. Piąta była natomiast kolejna przedstawicielka Borzęcic – Katarzyna Półrolniczak.

Również trzy medale wywalczyły nasze najstarsze zawodniczki startujące w kategorii młodzika. Dwa brązowe wywalczyła Jolanta Matyszczak, a srebro dodała Alicja Końszczyńska.

Srebro wywalczyła również Martyna Stasik, która w klasyfikacji generalnej dzieci do lat 10, po trzech rozegranych kolejkach, zajmuje 6. miejsce, najwyższe z zawodników Białych Tygrysów.

Podczas zawodów w Jarocinie, barwy Białych Tygrysów, reprezentowali również: Michalina Wróbel, Kacper Wesołek, Dawid Sędzicki, Sara Schachtschneider, Katarzyna Półrolniczak, Julian Klauza i Zuzanna Bambrowicz.

Tekst i foto: Fryderyk Wróbel