Dzień języków obcych w koźmińskim gimnazjum

Udostępnij

Już po raz drugi, nauczyciele Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. zorganizowali dla swoich uczniów dzień języków obcych. 26 września, kiedy to właśnie w całej Europie obchodzony jest ten dzień jako Europejski Dzień Języków Obcych, zorganizowano apel pod hasłem „Języki obce znasz, dobrze się masz.”

Uczniowie wzięli udział w grach i zabawach, które sprawdziły ich umiejętności językowe, ale także wiedzę na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Pojawił się więc: quiz wiedzowy, puzzle, czyli układanie flag, odgadywanie nazwisk znanych postaci czy różnych śmiesznych melodii z tekstami w językach europejskich. Była też i scenka w wykonaniu uczennic z klasy III ukazująca, jak trudno znaleźć dziś pracę bez znajomości języków obcych oraz występ muzyczny dziewczyn z klasy II.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny, w którym zadaniem uczniów było przedstawienie dowolną techniką wybranego ciekawego miejsca. Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów, czego efektem były ciekawe i wykonane z dużym zaangażowaniem prace. Wygrał projekt „Wiener Prater”, wykonany przez uczniów kl. IId, ukazujący w uroczy sposób wiedeński park rozrywki.

Należy też wspomnieć, że oprócz słodkości ufundowanych przez nauczycieli organizujących apel, nagrody dostarczyło wydawnictwo „Oxford”. I choć nauka języków obcych nie należy do najprostszych, to taka wspólna zabawa sprawiła wszystkim wiele radości. A za rok na pewno po raz kolejny spotkamy się w takiej formie, bo, jak podkreślił dyrektor A. Zmyślony: – Dzień ten już na stałe wpisuje się w kalendarz naszych imprez szkolnych, co jeszcze bardziej podkreśla nazwę naszego gimnazjum.

Tekst: Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp.