PRZEDSZKOLAKI Z PRZEDSZKOLA „PARKOWE SKRZATY” KOCHAJĄ PTAKI

Udostępnij
Dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” z Koźmina Wlkp. uczestniczyły w ogłoszonym w grudniu konkursie plastyczno-technicznym „Karmnik dla ptaków”. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Wpłynęło 11 prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami oraz 23 prace przestrzenne – karmniki dla ptaków.

Uczestnicy konkursu wykazali się wielkim talentem i pomysłowością. Do tworzenia tych pięknych karmników wykorzystano różnorodne materiały i tworzywa, co dodało oryginalności wykonanym pracom. Karmniki zbudowano z listewek, patyczków do lodów, ze słonych paluszków, butelek plastikowych, tektury i innych materiałów.

Głównym organizatorem była nauczycielka przedszkola Anna Marciniak przy wsparciu dyrekcji przedszkola.

Wystawę prac konkursowych można było podziwiać w pięknej scenerii stworzonej przez organizatorów w holu przedszkola od miesiąca stycznia do końca lutego.

Prace były piękne i na wysokim poziomie, więc organizatorzy postanowili wyróżnić i nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

Uroczyste wręczenie dyplomów i podziękowań dla uczestników odbyło się 5 marca podczas „Przeglądu piosenki zimowej przedszkolaka”. Poszczególne grupy w oryginalny sposób przedstawiły zimowe piosenki, były piękne stroje i rekwizyty. Grupa 5-latków pod kierunkiem nauczycielki Beaty Krysiak przedstawiła scenkę „Zimo baw się z nami”. Przedszkolaki tym miłym akcentem chciały pożegnać zimę.

Karmniki z wystawy konkursowej będą przechowywane, aby mogły służyć następnej zimy jako „stołówka dla ptaków” w przedszkolnym ogrodzie. Nasze dzieci, gdy nastaje zima wywieszają karmniki do ogrodu i dokarmiają ptaki, aby przetrwały ten zimowy czas, a wiosną pięknie śpiewały. Mali przedszkolni ekolodzy dbają o środowisko i są strażnikami przyrody.

Tematyka ekologiczna jest bliska naszemu przedszkolu i to zainspirowało nas do wybrania motta przewodniego do zorganizowania XI edycji koncertu „CO POTRAFI PRZEDSZKOLACZEK”, na który już dziś zapraszamy 26 kwietnia  do siedziby I LO w Koźminie Wlkp. przy ul. Boreckiej 28.

Tekst i foto: Anna Marciniak, Barbara Gołąbek

Data publikacji: 7.03.2013r.