Jedyneczka zaprosiła w swoje progi

Udostępnij
6 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. odbyły się drzwi otwarte. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pozostali pracownicy szkoły mieli przyjemność gościć w progach Jedynki dzieci i ich rodziców. W ramach tego wydarzenia, rodzice, którzy stają przed wyborem szkoły dla swych pociech, mieli okazję zapoznać się z ofertą lokalową i edukacyjną placówki. Natomiast dzieci zobaczyły nauczycieli pracujących w Jedynce oraz klasy, w których odbywają się zajęcia.

 

Sceneria i wystrój sali nawiązywały do znanych dzieciom bajek. Na Stacji „Jedyneczka” można więc było spotkać Królewnę Śnieżkę i siedmiu Krasnoludków, Czerwonego Kapturka i Wilka, Myszki Miki oraz 101 dalmatyńczyków i wiele innych. Dzieci były zachwycone. Po bardzo bogatej części artystycznej (wiersze, piosenki, scenki teatralne, taniec disco) dzieci uczestniczyły w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich przez wychowawców kl. I – III. Czekała na nich także moc atrakcji w sali gimnastycznej, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego, mogły bezpiecznie korzystać ze sprzętu sportowego. Na miłych gości czekał także słodki poczęstunek.

Zabawom nie było końca, dzieci bez trudu odnalazły się w murach szkoły.
Dla rodziców przygotowana została prezentacja na temat gotowości szkolnej dziecka przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Krotoszyna. 
Data publikacji: 13.03.2013
Tekst i foto: SP Nr 1