Uczeń SP w Starej Obrze najlepszy w województwie wielkopolskim w konkursie „ Mam 6 lat”

Udostępnij
Kapituła II edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”, powołana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Walkowiak, oceniła najwyżej pracę konkursową nadesłaną przez  ucznia Mateusza Baranka i jego rodziców w kategorii „ Mam 6 lat i potrafię”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się dnia 7 marca  w Poznaniu, na którą zaproszeni zostali: Mateusz, jego rodzice oraz dyrektor Irena Jaskółka. Zaskoczenie było ogromne, gdy przewodniczący kapituły konkursowej ogłosił wynik.

Mateusz, mama chłopca i pani dyrektor nie posiadali się z radości przyjmując gratulacje z rąk Kurator Elżbiety Walkowiak i przewodniczącego kapituły konkursowej, a bohater dnia odbierając nagrodę rzeczową. Zaskoczenie sięgnęło zenitu, gdy przewodniczący kapituły poinformował zebranych, że w tej kategorii ( „ Mam 6 lat i potrafię”) napłynęło ponad 220 prac, a zwycięstwo przypadło właśnie naszemu Mateuszkowi. Gratulujemy!
Uczeń jako sześciolatek rozpoczął naukę w pierwszej klasie naszej szkoły i już od początku wspaniale radził sobie ze wszystkimi zadaniami jakie przed nim stawiała wychowawczyni Natalia Szajber. Swoją ciekawością świata zarażał kolegów z klasy. Stał się inspiracją i jednocześnie głównym bohaterem zwycięskiego filmu pt. „ Mam 6 lat i potrafię”. Pani Natalia jako nauczycielka klasy I podejmowała różne inicjatywy i rozwijała ciekawość uczniów stosując różnorodne metody pracy, aby zajęcia lekcyjne stały się dla dzieci przyjemnością, a nie obowiązkiem. Praca wychowawczyni została dostrzeżona przez rodziców, którzy wspólnie z nauczycielką zajęli się rejestrowaniem szkolnych  postępów Mateusza.
Gratulacje dla Rodziców: Anny i Tomasza Baranków,  Mateusza oraz  Natalii Szajber – wychowawczyni
Tekst i foto: SP Stara Obra 
Data publikacji 13.03.13