Piłkarze ręczni “Trójki” czwartą drużyną w Wielkopolsce

Udostępnij
8 marca w Gnieźnie odbyły się finałowe zawody województwa wielkopolskiego w piłkę ręczną chłopców, rozgrywane w ramach XIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Czwarte miejsce w turnieju zajęła drużyna piłkarzy ręcznych z koźmińskiej „Trójki”, uzyskując zaszczytne miano czwartej drużyny w Wielkopolsce w kategorii szkół podstawowych.


Piłkarze ręczni Szkoły Podstawowej nr 3 z Koźmina Wlkp. zanim dotarli do zawodów finałowych musieli przejść zwycięsko kolejne stopnie eliminacji.

Oto droga do zawodów finałowych.
Pierwszym etapem były zawody gminne MiG Koźmin Wlkp., które rozgrywano systemem turniejowym, odbyły się 3 turnieje. W rozgrywkach brało udział pięć drużyn szkół podstawowych.

Kolejność końcowa:
1 miejsce – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
2 miejsce – SP Mokronos
3 miejsce – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
4 miejsce – SP Borzęcice
5 miejsce – SP Stara Obra

Kolejnym etapem rozgrywek były zawody powiatowe, które odbyły się 11 stycznia w hali sportowej w Koźminie Wlkp. W turnieju o mistrzostwo powiatu krotoszyńskiego wzięli udział reprezentanci szkół z Rozdrażewa, Mokronosa oraz koźmińskiej „Trójki.” Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Zwycięstwo i awans do zawodów rejonowych uzyskała drużyna naszej szkoły.

Zawody rejonowe odbyły się 18 lutego  w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp.  W turnieju wzięło udział 8 drużyn – mistrzów powiatów: SP nr 9 Ostrów Wlkp., SP nr 11 Ostrów Wlkp., SP nr 3 Kępno, SP nr 3 Koźmin Wlkp., SP Chocz, SP nr 17 Kalisz, SP Kraszewice, SP Opatówek.

W wyniku losowania utworzono dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Bardzo dobrze spisała się nasza drużyna zajmując pierwsze miejsce w grupie i tym samym awansowała do półfinału turnieju.

Kolejność miejsc po rozgrywkach grupowych:
Grupa A:
1 miejsce – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
2 miejsce – SP nr 9 Ostrów Wlkp.
3 miejsce – SP Kraszewice
4 miejsce – SP nr 3 Kępno
Grupa B:
1 miejsce – SP Chocz
2 miejsce – SP nr 17 Kalisz
3 miejsce – SP nr 11 Ostrów Wlkp.
4 miejsce – SP Opatówek
Pary półfinałowe:
SP 3 Koźmin Wlkp. – SP 17 Kalisz
SP 9 Ostrów Wlkp. – SP Chocz

Mecze półfinałowe zakończyły się zwycięstwami dwóch najlepszych drużyn Grupy A: koźmińskiej „Trójki” oraz szkoły z Ostrowa Wlkp. Drużyny te zmierzyły się ponownie w meczu finałowym. Tym razem lepsza okazała się drużyna ostrowska i ona zajęła I miejsce w turnieju rejonu kaliskiego. Obydwaj finaliści awansowali do półfinału województwa wielkopolskiego.
Półfinał z udziałem SP nr 3 odbył się 1 marca 2013 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku Do rywalizacji sportowej przystąpiły 4 drużyny: SP nr 3 Koźmin Wlkp., SP nr 1 Chodzież, SP Stęszew oraz gospodarz zawodów SP nr 5 Turek. Zgodnie z regulaminem Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.
Kolejność końcowa:
1 miejsce – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
2 miejsce – SP nr 1 Chodzież
3 miejsce – SP nr 5 Turek
4 miejsce – SP Stęszew
Bezpośredni awans do zawodów finałowych wywalczyły dwie reprezentacje: SP nr 3 Koźmin Wlkp., i SP nr 1 Chodzież.

W finale wzięły udział cztery zespoły: SP nr 1 Chodzież, SP nr 3 Koźmin Wlkp., SP nr 13 Leszno i SP nr 46 Poznań. Rozgrywki przeprowadzono systemem „pucharowym”. Koźminska „Trójka” w półfinale uległa drużynie z Leszna a w meczu o trzecie miejsce musiała uznać wyższość piłkarzy ręcznych z Chodzieży.
Kolejność w turnieju finałowym:
1 miejsce – SP nr 46 Poznań
2 miejsce – SP nr 13 Leszno
3 miejsce – SP nr 1 Chodzież
4 miejsce – SP nr 3 Koźmin
 
Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.: Jakub Kaczyński – kapitan, Bartłomiej Nowak – bramkarz, Kacper Włoch – bramkarz, Michał Błaszczyk, Filip Chałupniczak, Jakub Juszczak, Mateusz Maleszka, Marcin Musialski, Kacper Nowak, Miłosz Pawlik, Stanisław Styburski, Benjamin Vernier.

Tekst i foto: SP Nr 3