Z wizytą w Domu Dziecka w Pleszewie

Udostępnij

Szkoła Podstawowa w Starej Obrze, mimo iż jest małą szkołą, ma  „wielkie serce” otwarte na potrzeby innych. W tym roku szkolnym z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy I wraz z wychowawcą Natalią Szajber zorganizowali zbiórkę artykułów szkolnych i spożywczych dla dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie. Do akcji oprócz uczniów, włączyli się również rodzice, nauczyciele i osoby spoza szkoły.
   

Zebrane dary przedstawiciele społeczności uczniowskiej z panią dyrektor Irena Jaskółką wręczyli osobiście podczas wizyty w Domu Dziecka, która miała miejsce dnia 7 czerwca. Na miejscu gości powitał dyrektor Jerzy Wiśniewski, który opowiedział o placówce socjalizacyjnej, w której na chwilę obecną mieści się około 30 wychowanków.
   

Następnie mali artyści ze Starej Obry  przedstawili inscenizację pt.: „Czerwony Kapturek”. Sztuka wywarła na dzieciach ogromne wrażenie.  Jednak najwięcej radości sprawiły im upominki, które zostały wręczone po spektaklu. Dzieci uśmiechem na twarzy odwdzięczyły się za przywiezione im prezenty.

Tekst i foto: SP Stara Obra
Data publikacji 21.06.2013