Parkujesz w strefie – płać przez komórkę

Udostępnij
Od 1 lipca 2013 r. za parkowanie w strefie płatnego parkowania w Koźminie Wielkopolskim  będzie można płacić telefonem komórkowym za pomocą systemu moBILET. Wystarczy wysłać sms o treści MOBILET i numer rejestracyjny pojazdu pod numer 7055 i pobrać darmową aplikację i dane dostępowe.


moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla parkomatów. Pozwala kierowcom zapomnieć o konieczności noszenia drobnych pieniędzy i zastanawiania się, na jak długo muszą wykupić postój. Główną korzyścią dla kierowców jest jednak to, że nie płacą z góry za określony czas parkowania. Mogą za pomocą aplikacji w telefonie dowolnie skracać lub wydłużać zaplanowany czas postoju bez konieczności wracania do pojazdu, a opłata pobierana jest tylko za faktyczny czas postoju, co do minuty, jednak nie może być niższa, niż 1 zł.

moBILET to nowoczesna platforma umożliwiająca płacenie za postój w strefie płatnego parkowania za pomocą telefonu komórkowego dowolnego operatora. System dostępny jest dla wszystkich posiadaczy telefonów z dostępem do Internetu, zarówno w abonamencie  jak i na kartę. Aby zostać użytkownikiem systemu konieczna jest jednorazowa i bezpłatna rejestracja, po której klient otrzymuje bezpośrednio na swój telefon spersonalizowaną aplikację moBILET. Po wykonaniu przedpłaty na indywidualny rachunek moBILET, /otrzymany podczas rejestracji/ klient może parkować aktywując bilet i płacąc za rzeczywisty czas parkowania.

Data publikacji 28.06.2013r.
Tekst UMiG w Koźminie Wlkp.