“Pij mleko, bedziesz eko” – podsumowanie projektu

Udostępnij
5 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci KOxmińskich 1906/1907 nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu „Pij mleko, będziesz eko” wraz z pokazem i degustacją zdrowej żywności z mleka i jego przetworów. W spotkaniu brali udział uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Maciej Bratborski, Zastępca Burmistrza MiG Koźmin Wlkp., Jarosław Ratajczak oraz Zuzanna Plucińska, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie.

Promocja zdrowia jest ważnym elementem pracy szkoły, gdzie od dawna priorytetem stało się  kształtowanie nawyków świadomego dbania o swoje zdrowie  i bezpieczeństwo. Jedynka otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W bieżącym roku szkolnym podjęto inicjatywę przeprowadzenia projektu edukacyjnego pt. „Pij mleko, będziesz EKO” .

Do głównych celów projektu należało poznanie wartości odżywczych mleka i produktów mlecznych, wyrabianie nawyku poszanowania żywności, doskonalenie wyobraźni i umiejętności manualnych, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz prowadzenia różnych zabaw i konkursów wspólnie z osobami dorosłymi.

Na uroczyste podsumowanie projektu uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcami i rodzicami z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali stoły, często nakryte łaciatymi obrusami, na których znajdowało się mnóstwo różnorodnych potraw z mleka i jego przetworów. Nie zabrakło oczywiście mleka w jego czystej postaci. Zebrani goście raczyli się pysznymi naleśnikami, pierogami, koktajlami, puddingami oraz innymi zdrowymi smakołykami. Na stołach znalazły się także produkty mleczne ufundowane przez Okręgową Stację Mleczarską w Kaliszu.

Podczas imprezy zostały ogłoszone wyniki konkursów oraz wręczone nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w realizacji projektu „Pij mleko, będziesz EKO”: Rodzicom, Fundatorom a także tym, którzy okazali pomoc i wsparcie.

Data publikacji 12.11.2013r.

Tekst i foto: Maria Mazurowska