Dzień życzliwosci w SP Nr 1 w Koźminie Wlkp.

Udostępnij
15 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. był obchodzony dzień edukacji całościowej. Pomysł, by w tym dniu w szkole na wszystkich zajęciach gościła ta sama tematyka, wyszedł od dyrektor Bożeny Kulki. Ustalono, iż tematem zajęć będą: tolerancja i życzliwość w myśl hasła „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”.

Na wszystkich lekcjach głównym tematem były: tolerancja, poszanowanie drugiego człowieka, miłość względem bliźniego. Już od rana każdy uczeń i dorosły był witany uśmiechem, i tym na ustach, i tym naklejonym na koszulce czy kurtce. Dzieci w swych klasach odczytywały „Dekalog człowieka życzliwego i tolerancyjnego” oraz wykonywały plakaty na temat tolerancji.

Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Powstały ciekawe, kolorowe prace, które następnie zostały zaprezentowane podczas krótkiego podsumowania dnia.  

Dzięki tej inicjatywie dzieci i dorośli przypomnieli sobie, iż wszyscy powinni być życzliwi względem drugiego człowieka każdego dnia.

Data publikacji 21.11.2013
Tekst i foto: Maria Mazurowska