Otwarte drzwi w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

Po raz kolejny, 7 lutego w progi gimnazjum zawitali rodzice  i uczniowie klas  szóstych szkół podstawowych. Drzwi otwarte to czas pokazania szkoły – pracy nauczycieli oraz działalności i aktywności młodzieży. Zebranych powitali nauczyciele Maria Kowańdy i Marek Wieczny, przedstawiając program spotkania. Następnie głos zabrał  dyrektor Arkadiusz Zmyślony. W swoim wystąpieniu omówił priorytety szkoły, zwracając szczególną uwagą na tegoroczną ofertę  i zapraszając do obejrzenia prezentacji, w której przedstawione zostało gimnazjum.

Naszym Gościom pokazaliśmy to, czym na co dzień żyjemy, co jest dla nas ważne. Zebrani mogli poznać naszych laureatów, pracę szkolnego wolontariatu, grupy cyrkowej, zespołu muzycznego oraz bogatą ofertę zająć pozalekcyjnych skierowanych do uczniów.

Następnie prowadzący zaprosili uczniów  do poszczególnych klas. Tam uczestniczyli oni w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli  i gimnazjalistów. ,,Na wesoło i na poważnie” poznawali tajemnice zjawisk fizycznych, doświadczeń chemicznych, sprawdzali swą znajomość języków obcych, bawili się historycznie cyframi oraz odkrywali biologię.

W tym czasie rodzice  mieli okazję do rozmów z nauczycielami, którzy szczegółowiej przybliżali im pracę szkoły, zwiedzali również gimnazjum, poznając budynek ,,od środka”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane prezentacje i wystawy świadczące o sukcesach naszych uczniów, a kawa  i pyszne ciasto sprzyjały ciekawym rozmowom. Dla swoich młodszych kolegów gimnazjaliści przygotowali również pyszne desery. Strawą ,,dla ducha” były występ grupy cyrkowej i koncert zespołu muzycznego, który zakończyły spotkanie.  

Drzwi otwarte to jeden dzień z życia szkoły, w której  uczniowie mogą uczyć się, rozwijać swoje zdolności, pracować i działać dla dobra innych ludzi. Nasze gimnazjum to szkoła, która spełni oczekiwania rodziców i uczniów, dlatego warto ją poznać i skorzystać z naszej oferty. Zapraszamy nie tylko podczas otwartych dni !

Data publikacji 17.02.2015r.
Tekst i foto: Zespół do spraw promocji