Finał akcji Wszystkie Kolory Świata już za nami

Udostępnij

13 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się impreza Wszystkie Kolory Świata. Akcja ta została ogłoszona przez UNICEF, a jaj ambasadorem została w tym roku Majka Jeżowska. Przez kilka miesięcy uczniowie naszej szkoły szyli laleczki, reprezentantów różnych państw świata. Uśmiechały się do nas Indianki, Hinduski, Chinki, Japonki, Murzynki, oczywiście Polki i inne Europejki.

Nie zabrakło piłkarzy, kowbojów. Słowem przedstawiciele „wszystkich kolorów świata” zdobili nasze klasy. Do 13 lutego, kiedy to odbył się finał akcji. Nasze laleczki zdobyły nowych opiekunów, a pieniądze zebrane podczas imprezy zostały przekazane dzieciom z Sudanu Południowego. Kwota, która została zebrana przerosła nasze oczekiwania.

Stało się to za sprawą rodziców, dziadków naszych dzieci oraz innych sponsorów, którzy nie żałowali pieniędzy na zakup maskotki. Podziękowania należą się również pani Danucie Szpakowskiej, pani Marzenie Domeńskiej – sołtys Czarnego Sadu oraz pani Wiolecie Stasiak, które zakupione laleczki przekazały dla dzieci z Domu Dziecka w Górze.

Podwójna pomoc! Bardzo zaangażowane były dzieci – autorzy lalek, członkowie kółka humanistycznego, RSU. Samodzielnie prowadziły licytacje i z dumą odkładały zarobione pieniądze. Między licytacjami goście mogli podziwiać zdolności artystyczne naszych uczniów.

Okazało się, że pomaganie może być przyjemnością. Rozpoczęliśmy ferie ze świadomością, że dzięki nam gdzieś daleko jakieś dziecko rozjaśni twarz uśmiechem.  To naprawdę miłe uczucie.

Data publikacji
12.04.2015
Tekst i foto: Leszek Zmyślony