Pierwsze medale w kadetach

Udostępnij
Udanie rozpoczęły swój debiutancki sezon w kategorii kadeta taekwondzistki Katarzyna Półrolniczak i Alicja Kowańdy. Pochodzące z Borzęcic, a reprezentujące barwy MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin zawodniczki, wywalczyły brązowe medale w pierwszej edycji  Pucharu Polski Juniorów i Kadetów w Taekwondo Olimpijskim Wielkopolska Cup.

W pięknym i niezwykle funkcjonalnym obiekcie sportowym Oaza w Kórniku, gdzie odbył się pierwszy turniej Pucharu Polski wystartowało blisko 360 zawodniczek i zawodników z 51 klubów, z trzech państw Czech, Niemiec i Polski. Barw Białych Tygrysów w Kórniku broniło aż czternaście zawodniczek, w tym trzy z gminy Koźmin Wielkopolski: Katarzyna Półrolniczak, Alicja Kowańdy i Natalia Wosiek.

Dla całej trójki jest to sezon debiutancki w starszej kategorii wiekowej, czyli kadecie, dlatego jestem niezwykle zadowolona z ich wyników, a szczególnie poziomu stoczonych walk. Szczególnie należy wyróżnić Kasię Półrolniczak, sprawczynię jednej z większych niespodzianek całego turnieju, która po pasjonującym pojedynku pokonała zawodniczkę z Warszawy, dotychczasową liderkę rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kategorii kadet bez podziału na kategorie wagowe. Tą walką udowodniła szczególnie sobie, że nie ma sytuacji beznadziejnych i nawet przegrywając 3:10 można odwrócić losy pojedynku i doprowadzić do końcowego zwycięstwa – powiedziała Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin.

Katarzyna Półrolniczak ostatecznie była bardzo blisko wywalczenia awansu do finału, który przegrała tzw. złotym punktem, w dodatkowej, czwartej rundzie swojej walki półfinałowej. Dobrze, umiejętnie wykorzystując swoją przewagę wzrostu, walczyła Alicja Kowańdy, która również pewnie wygrała dwa pojedynki, przegrywając również dopiero pojedynek półfinałowy.

Z Alą musimy cały czas i bardzo spokojnie pracować nad poprawą koordynacji ruchowej, bo jest to zawodniczka, jak na swój wiek i wagę, bardzo wysoka. Myślę jednak, że z każdym miesiącem będzie poprawiała ten element, a z kolejnymi startami nabierała również pewności siebie i sprawi nam w tym roku jeszcze niejedną niespodziankę – podsumowała trener Józefina Nowaczyk-Wróbel.

Na wcześniejszej fazie turnieju, po porażce w pierwszej walce, swój udział w turnieju zakończyła Natalia Wosiek. – Natalia musi  uwierzyć we własne, naprawdę już spore możliwości, bo wychodząc na matę często o nich zapomina. Jest ona jednak o rok młodsza od Kasi i Ali i tak naprawdę w starszej grupie wiekowej znalazła się tylko z tego powodu, gdyż Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, w ramach dostosowania kategorii wiekowych do europejskich i światowych wytycznych „dorzucił” rocznik Natalii do kategorii kadet. Traktuję więc Natalię jeszcze troszkę jak młodziczkę i nie oczekuje jeszcze od niej jakiś spektakularnych wyników, ale oczywiście niespodzianki jak zawsze są mile widziane – podsumowała na zakończenie trener jarocińskiego Klubu.

Dzięki zdobytym medalom zawodniczki z gminy Koźmin Wielkopolskie przyczyniły się w znaczny sposób do wywalczenie przez klub z Jarocina, Pucharu Marszałka Województwa Wielkopolskiego za zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej za takimi potęgami jak AZS OŚ Poznań i KS Start Olsztyn.

Data publikacji
13.03.2015
Tekst i foto. Fryderyk Wróbel