Drzwi otwarte w SP nr 1

Udostępnij
10 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbyły się, kolejny już raz, Drzwi Otwarte. Jak co roku, na przełomie lutego i marca do Jedynki przybywają młodsze dzieci wraz z rodzicami, by móc zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.

W tym roku motywem przewodnim było zdrowie – SP Nr 1 jest jedyną w gminie, posiadającą certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. Przybyli goście mogli więc obejrzeć część artystyczną związaną z tą tematyką. Uczniowie klas III wcielili się w aktorów, którzy niczym prawdziwi artyści zagrali w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”, oczywiście, nawiązując do tego, by zdrowo się odżywiać i być w dobrej kondycji. Było także wiele piosenek i tańców w wykonaniu starszych uczniów.

Po zakończonej części artystycznej dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, muzycznych i zajęciach sportowych, znajdując się pod baczną opieką nauczycieli. Natomiast rodzice mogli obejrzeć prezentację multimedialną o szkole oraz wysłuchać prelekcji pracownika Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej na temat gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej. Specjalista z PPP służył pomocą i radą oraz odpowiadał na pytania rodziców.

Na dzieci czekały oczywiście zdrowe upominki oraz słodkie przekąski. Miło było gościć w naszych progach dzieci 5 – cio i 6 – letnie, które już niedługo będą mogły rozpocząć naukę w Jedynce.

Data publikacji
17.03.2015
Tekst i fot. Maria Mazurowska