Wielkanoc u Parkowych Skrzatów

Udostępnij
Wielkanoc to święto obchodzone na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. Ze świętem tym wiąże się wiele dawnych zwyczajów i obrzędów. W przedszkolu „Parkowe Skrzaty”, już od jakiegoś czasu, można było zaobserwować przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Zmieniały się dekoracje sal, dzieci wykonały wiele prac plastycznych i ozdób wielkanocnych. Na zajęciach poznawały tradycje wielkanocne i uczyły się śpiewać świąteczne piosenki.

W poniedziałek 30 marca, wszystkie grupy przygotowały świąteczne stoły , na których znalazły się tradycyjne wielkanocne ciasta takie jak: mazurki, babki a także baranki z masła lub czekolady, czy też pięknie zdobione, tradycyjne pisanki. Od wielu już lat, przedszkolaki przy współudziale swoich rodziców oraz nauczycielek, kultywują tą piękną tradycję.

Bardzo ważnym wydarzeniem jest także szukanie „wielkanocnego zajączka”. Od samego rana, w środę 1 kwietnia, dzieci były bardzo niecierpliwe i nie  mogły się doczekać, aby udać się na wielkie poszukiwania tajemniczego gościa. Podczas spaceru po parku, zajączek co jakiś czas ukazywał się przedszkolakom i machał do nich zza drzew. Nikomu jednak nie udało się z nim porozmawiać, gdyż bardzo się śpieszył. Jak się później okazało, powodem tego była niespodzianka, którą zgotował zając przedszkolakom, po powrocie ze spaceru. Wszystkie, wcześniej  przygotowane przez dzieci koszyczki, były wypełnione po brzegi pysznymi łakociami. Był to niesamowity i pełen wrażeń dzień dla każdego przedszkolaka.

Data publikacji
02.04.2015
Tekst i foto: Przedszkole „Parkowe Skrzaty”