Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas – Łoniewską w bibliotece

Udostępnij

W poniedziałkowe popołudnie, 20 kwietnia w koźmińskiej książnicy gościła Agnieszka Lingas-Łoniewska, wrocławska pisarka, tworząca głównie prozę dla kobiet.

Pomimo, że zadebiutowała niedawno, bo w 2010 roku- ma spory dorobek artystyczny. Jest autorką m. in. takich powieści jak: “Bez przebaczenia”, “Zakład o miłość”, “Szósty”, “Brudny świat”, trylogii “Zakręty losu” ,”Łatwopalni” oraz wielu innych.

Przybyli na spotkanie czytelnicy mieli możliwość dowiedzieć się jak doszło do tego, że pisarka zaczęła pisać oraz w jakich okolicznościach wydała pierwsze książki w Polsce i w Stanach. Podzieliła się również tym, skąd czerpie wzorce dla swoich bohaterów oraz dlaczego jej powieści są tak różnorodne tematycznie, chociaż zawsze łączy je wątek miłosny.

Zdradziła też swoje plany wydawnicze na ten rok. Czytelnicy doczekają się m.in. ostatniej części “Szukaj mnie wśród lawendy” oraz bardziej dramatycznej powieści “Skazani na ból”.

Pisarka na co dzień prowadzi blog oraz stronę internetową Czytajmy Polskich Autorów http://www.polscyautorzy.pl/, która ma na celu propagowanie polskiej prozy.

Na koniec spotkania została rozlosowana wśród przybyłych książka pisarki. Szczęście dopisało naszej stałej czytelniczce.
 
Data publikacji 23.04.2015r. 
Tekst i foto: biblioteka