Aleksandra Roszak wyśpiewała pierwszą nagrodę na festiwalu im. J. Pieli

Udostępnij
28 kwietnia odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wokalno- Muzyczny im. prof. Jana Pieli, którego organizatorami  są: I LO w Koźminie Wlkp. i Stowarzyszenie Przyjaciół I LO im. Powstańców Wlkp. w Koźminie Wlkp. Ideą konkursu jest odkrywanie muzycznych talentów wśród młodzieży, ale także upamiętnienie postaci Jana Pieli, polonisty, społecznika, człowieka wielu pasji, oddanego koźmińskiemu środowisku. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin, który ufundował i wręczył nagrody laureatom.


Uczestnicy konkursu prezentowali dwa polskie utwory, w tym jeden z repertuaru Krzysztofa Klenczona. Zmagania młodych talentów oceniało jury w składzie: Jolanta Cyunczyk, Agnieszka Flejsierowicz i Zbigniew Cyunczyk.

Pierwsze miejsce wyśpiewała Aleksandra Roszak, licealistka z I LO, która zaśpiewała „Historię jednej znajomości” i „Za każdy uśmiech”. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Grzębka z I LO w Koźminie Wlkp., a trzecie zespół „Poniedziałek” z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp.

Data publikacji 29.04.2015

Tekst i foto: af