Seniorzy na kursach bukieciarstwa i fotograficznym

Udostępnij

W wakacje koźmińscy seniorzy uczestniczą w kursach bukieciarstwa i fotograficznym. Zajęcia odbywają się w ramach Uniwersytetu III Wieku, finansowanego z budżetu miasta i gminy Koźmin Wielkopolski.
Choć kursy Uniwersytetu III Wieku są organizowane w koźmińskim Klubie Seniora już od kilku lat, to jednak po raz pierwszy w ofercie pojawił się kurs układania kwiatów i fotografii.  
 
Kurs fotograficzny trwa od 22 lipca i obejmuje 12 godzin. Zajęcia odbywają się w plenerze i w pracowni informatycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim pod okiem instruktora Grzegorz Pierzchała.W kursie uczestniczy 12 osób. Kursanci zapoznają się z techniką robienia zdjęć wraz  z ich obróbką w fachowych programach fotograficznych.

Kurs bukieciarstwa rozpoczął się 11 sierpnia i  również obejmuje 12 godzin. Zajęcia prowadzi Magdalena Rabiega. Seniorzy uczą się układania kompozycji z kwiatów ciętych, tworzenia wianuszków, zawieszek ozdobnych, a także tworzenia ikeban na sucho, kompozycji z gałęzi, sztucznych kwiatów, kamyków, szyszek, wstążek itp.

Data publikacji 18.08.2015r.
Tekst i foto : A. Parużyńska