Jazzowe Warsztaty Wokalne z Deborah Brown

Udostępnij

Niepowtarzalna szansa czeka na młodych wokalistów, pochodzących z terenów wiejskich. Staną oni przed możliwością udziału w warsztatach wokalnych, realizowanych przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Warsztaty poprowadzi legenda jazzowego wokalu – Deborah Brown.
Młodzi wokaliści w wieku 18-30 lat zamieszkujący lub pochodzący z terenów wiejskich, będą mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem amerykańskiej gwiazdy Deborah Brown. Bezpłatne warsztaty odbędą się 15-18 września br. w Szczecinie. Aby wziąć w nich udział, należy przesłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: jazzmania@efrwp.com.pl, przesyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.efrwp.pl, wraz z max. 2 nagraniami MP3, prezentującymi umiejętności kandydata. Na zakończenie dwudniowych warsztatów odbędzie się koncert w ramach konferencji z okazji 25-lecia Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i otwarcia Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Rekrutacja trwa do 7 września br.

Deborah Brown w swojej bogatej biografii ma współpracę z tak znakomitymi jazzmanami jak: Clark Terry, Joanny Griffin, Michelle LeGrand, „Toots” Thielemans, Kenny Drew czy Roy Hargrove. Jej stały kwartet „JAZZ 4 JAZZ” współtworzyli niegdyś Horace Parlan, Red Mitchell i Ed Thigpen, a jako o dodatkowym, istotnym fakcie z jej kariery warto wspomnieć o zrealizowanym programie telewizyjnym dla UNICEFU wraz legendami amerykańskiego kina Audrey Hepburn i Rogerem Moore. Polskim melomanom wokalistka z pewnością znana jest z płyty „Double Trouble” nagranej wspólnie ze Zbigniewem Namysłowskim pod koniec lat osiemdziesiątych.

Śpiewać, grać, tworzyć muzykę z gwiazdą takiego formatu jaką jest Deborah Brown…  Naprawdę szczerze zazdroszczę uczestnikom tych warsztatów. Ale o to właśnie chodzi w działaniach podejmowanych przez naszą Fundację. Dajemy młodzieży mieszkającej w małych miejscowościach szansę, o jakiej niejeden młody człowiek z miasta może jedynie pomarzyć. Dzieci i młodzież ze wsi nie są wcale gorsze i mniej utalentowane. Cieszę się i wierzę w to mocno – bo tak jest na każdych naszych muzycznych spotkaniach – że kolejna odsłona organizowanych przez nas warsztatów jazzowych odkrywa nowe muzyczne talenty – mówi Marek Zagórski, Prezes Zarządu Fundacji EFRWP.
 
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.efrwp.pl

Data publikacji 20.08.2015r.

Tekst: Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej