5. Zlot Fiata 126p w Koźminie Wlkp. już za nami

Udostępnij
Ponad 160 załóg przyjechało na jubileuszowy – piąty – Zlot Fiata 126 p w Koźminie Wielkopolskim, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół I LO im. Powstańców Wlkp. W niedzielę, 13 września na ulicach naszego miasta można było podziwiać różne modele legendarnego maluszka. Barwna i głośna parada samochodów ulicami miasta, a także próba pchania malucha na czas na targowisku miejskim i konkursy na boisku przy liceum, zgromadziły liczną publiczność.

W tym roku organizatorzy postanowili rozpocząć zlot już w sobotę. W godzinach popołudniowych na kompleksie boisk przy Floriańskiej rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy uczestnikami zlotu. Wieczorem na scenie  dla nielicznej niestety publiczności, zagrały kapele MJUT i THE BEATLEMEN.

W niedzielę na starcie Zlotu zarejestrowało się 150 załóg, głównie z Wielkopolski, ale także z Wrocławia, Łodzi, Oleśnicy, Zduńskiej Woli i innych zakątków Polski. Po oficjalnym powitaniu, miłośnicy maluszków zwiedzili Muzeum Ziemi Koźmińskiej. Około 12.30 fiaty wyjechały na ulice Koźmina Wlkp. Auta przejechały przez osiedle , Floriańską, Pleszewską, Stary Rynek, Zamkową, Strzelecką, Kobylińską i Krotoszyńską, by dotrzeć na targowisko miejskie. Próba pchania malucha na czas zgromadziła liczną publiczność.

Następnie samochody wróciły na boisko przy LO. Tam odbyły się liczne konkursy dla uczestników zlotu, a także dla starszych i młodszych mieszkańców. Można było posilić się także smaczną grochówką. Komisja konkursowa w składzie: Stanisław Kostka (właściciel warsztatu samochodowego),  Krzysztof Jaśniak (diagnosta stacji „Centrol”) Marek Krawicki (zwycięzca ubiegłorocznego Zlotu) i Kamil Gołąbek (organizator) oceniała samochody. Nagrody przyznano w kilku kategoriach: najładniejszy samochód Zlotu, najlepiej zachowane auto, najbardziej usportowione i najstarsze. Swoją nagrodę przyznała publiczność oraz redakcja „Głosu Wielkopolskiego, Życia Krotoszyna”. Nagrody zwycięzcom wręczył Maciej Bratborski, Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

Data publikacji 14.09.2015r.
Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG
Foto: Agnieszka Flejsierowicz, Mirosław Gołąbek