7.Pleszewsko – Dobrzycko- Koźmiński Rajd Pojazdów Zabytkowych

Udostępnij

W niedzielę, 27 września na tereny przy koźmińskim Zamku przyjadą zabytkowe auta. Już od trzech lat Koźmin Wlkp. znajduje się na trasie Rajdu Pojazdów Zabytkowych, którego organizatorem jest Ostrowski Automobilklub wspólnie z samorządami: Pleszewa, Dobrzycy i Koźmina Wlkp. W tym roku w naszym mieście odbędzie się zakończenie rajdu i wręczenie nagród dla zwycięzców. Imprezie będzie towarzyszył koncert kapeli Tandeta Blues.

Uczestnicy rajdu przyjadą na parking przy Zamku około godz.15.00. Będzie to, wzorem lat ubiegłych ponad 80 ekip z całej Polski. Goście zwiedzą koźmińską farę.

O godz. 16.00 na scenie na dziedzińcu zamkowych zagra zespół Tandeta Blues. Kapela ma koźmińskie korzenie i powstała w 1988r. W 2013r. nastąpiła reaktywacja zespołu.   W skład zespołu weszli wtedy: Tomek Gajewski – gitara, harmonijka ustna, Michał Sokół – perkusja, (Domniemani)
Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew. Kapela zagrała w tym składzie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie oraz na festiwalu Las, Woda i Blues. W czerwcu do kapeli dołączył perkusista Paweł Świca. W obecnym składzie TBB wystąpiła na festiwalu Wetwater w Moryniu, gdzie zajęli 2. Miejsce w festiwalowym konkursie kapel. Muzycy  wzięli także udział w projekcie Jarocin Come Back oraz festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie.

Po koncercie około  godz. 16.40 Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski wraz z innymi organizatorami uhonorują zwycięzców.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie.

Data publikacji
18.09.2015r.
af