Wznowienie monografii ks. Stanisława Łukomskiego w setną rocznicę publikacji

Udostępnij

W związku z upływającą 100-rocznicą ukazania się monumentalnej pracy Ks. Stanisława Łukomskiego p.t. „Koźmin Wielki i Nowy” postanowiono wznowić jej wydanie. Po ukazaniu się w 2006 r. „Monografii Koźmina Wielkopolskiego i okolic” zgłaszano potrzebę wznowienia monografii ks. S. Łukomskiego z uwagi na jej znacznie utrudnioną dostępność. Do naszych czasów zachowało się niewiele egzemplarzy.

Wychodząc naprzeciw podjęto decyzję, by wznowić jej wydanie po upływie wieku, zachowując bez ingerencji tekst ks. S. Łukomskiego. Dodano jedynie artykuł prof. dr hab. Andrzeja Wędzkiego zatytułowany „Monografia Stanisława Łukomskiego o Koźminie widziana z perspektywy współczesnej w stulecie jej wydania” oraz biografię Ks. Stanisława Łukomskiego (1874 – 1948) ze szczególnym uwzględnieniem jego pobytu w Koźminie, opracowaną przez dr Michała Pietrowskiego. Aby uatrakcyjnić wydanie, postanowiono także dodać do zamieszczonych fotografii w dziele S. Łukomskiego zdjęcia tych samych obiektów, ale po 100 latach i to w kolorze.

Format pozostał ten sam, co monografii z 2006 r. tak, że razem stanowić będą wspaniałe kompendium wiedzy historycznej o Koźminie.

Talony subskrypcyjne można nabywać w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. przy Starym Rynku nr 22 w cenie 75 zł do 31 października 2015r.  Pozostałą część tj. 75 zł należy wpłacić przy odbiorze monografii. Całkowita cena subskrypcyjna monografii  wynosi 150 zł.

Data publikacji
24.09.2015r.