Koźmińscy seniorzy wyróżnieni

Udostępnij
24 września w Kinie „Przedwiośnie” w Krotoszynie odbył się XI Przegląd Twórczości Artystycznej w ramach projektu „Senior z inicjatywą”. Jak co roku w festiwalu uczestniczyła silna reprezentacja koźmińskich seniorów. Grand Prix Przeglądu za najlepszy występ indywidualny wywalczył koźminianin Zygmunt Ziętkiewicz. Wyróżnienia: w kategorii występu kabaretowego i teatralnego trafiły do Marii Grzelak i Mieczysława Gryszki, w kategorii piosenka do: Grupy Śpiewaczej „Przyjaciele” i Eugenii Chojnackiej, w kategorii rękodzieło do Klubu Seniora.


W przeglądzie wzięły 33 organizacje zrzeszające seniorów z powiatów: jarocińskiego, pleszewskiego, gostyńskiego, rawickiego i krotoszyńskiego.

Wśród tych organizacji nasze miasto reprezentowali:  Klub Seniora przy MGOPS w Koźminie Wlkp. – Grupa Śpiewacza „Przyjaciele”, PZERiI Koło w Koźminie Wlkp., Stowarzyszenie „Wspólnie dla Koźmina”, Gminny Zespół Instytucji Kultury w Koźminie Wlkp. i Towarzystwo Miłośników Koźmina Wlkp.

Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w kategoriach: występy sceniczne (piosenka, formy kabaretowe i teatralne, instrumentaliści), rękodzieło (np. haftowanie-wyszywanie, szydełkowanie, malarstwo, inne formy artystyczne), „Witaminy z ogrodu Babuni” (świeże warzywa i owoce w aranżacji, herbatki i soki, nalewki zdrowotne). Jury przyznało 4 główne nagrody Grand Prix za najlepszy występ indywidualny, za najlepszy występ zespołowy, za najlepsze rękodzieło oraz za najlepszy produkt „Witaminy z ogrodu Babuni” a także 20 wyróżnień.

Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. ufundował nagrodę w kategorii wyróżnienie –  piosenka. Nagroda ta trafiła do Eugenii Chojnackiej z Koźmina Wlkp.

Data publikacji 7.10.2015r.
Foto: PCPR Krotoszyn
Tekst af