Sukces uczniów SP w Starej Obrze w konkursie „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – ptaki wielkopolskich parków krajobrazowych”

Udostępnij

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Obrze: Sergiusz Gromadziński, Norbert Szlachetka i Karolina Krupińska zostali laureatami konkursu przyrodniczo-artystycznego, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. 1 października odebrali nagrody w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Już po raz drugi  szkoła wzięła  udział w  tym konkursie. W sierpniu odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace plastyczne i literackie nadesłane w ramach III edycji konkursu, do którego przystąpili uczniowie klas IV – VI z 71 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Łącznie ocenie podlegało 679 prac, w tym 503 prace plastyczne i 176 prac literackich.

I miejsce w konkursie literackim zajął uczeń Sergiusz Gromadziński, który napisał wiersz pt. „Dudek”. W kategorii rysunek na I miejscu uplasował się Norbert Szlachetka za pracę pt. „Turkawka”, zaś na II uczennica Karolina Krupińska za rysunek „Ortolan”.

Prace literackie i rysunkowe laureatów I miejsc zostały wydane w formie pięknej książeczki adresowanej do najmłodszych mieszkańców Wielkopolski, która ma przybliżyć im informacje na temat 20 wybranych ptaków zamieszkujących wielkopolskie parki krajobrazowe.

1 października  w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom,  na które udali się uczniowie naszej szkoły wraz z koordynatorkami konkursu: Renatą Praczyk i Dorotą Krawczyk. Wśród osób wręczających nagrody znaleźli się min.Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Marek Baumgart oraz przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

   

Data publikacji 9.10.2015r.
Tekst i foto: SP Stara Obra