Wizyta prof. Anny Brzezińskiej i studentów UAM w SP w Starej Obrze

Udostępnij

9 października w Szkole Podstawowej w Starej Obrze gościła wraz z grupą studentów profesor zwyczajny UAM w Poznaniu i SWPS w Warszawie Anna Izabela Brzezińska.Pani profesor Brzezińska wygłosiła referat na temat wychowania współczesnego dziecka, a studenci poprowadzili zajęcia z dziećmi.
Profesor Anna Brzezińska jest Członkiem Komitetu Psychologii PAN, kierownikiem Zakładu Psychologii Socjalizacji i Wspomagania Rozwoju w Instytucie Psychologii UAM oraz Katedry Psychologii Rozwoju i Edukacji w SWPS w Warszawie.

Goście przybyli na zaproszenie dyrektor Ireny Jaskółki, dzięki współpracy Kariny Bratborskiej – Dyrektor PPP w Krotoszynie z kierowniczką Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, gdyż oprócz nauczycieli, uczestniczyli w nim rodzice, dziadkowie i przybyli goście: min. Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krotoszynie Karina Bratborska, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Koźminie Paweł Rudnicki i radni powiatu krotoszyńskiego: Renata Zych- Kordus i Dariusz Rozum.

W trakcie gdy pani profesor wygłaszała referat, studenci prowadzili z  dziećmi zajęcia. Brali w nich udział wszyscy uczniowie szkoły. Dzieci podczas zajęć ze studentami mogły poszerzyć swoje wiadomości na temat ewolucji, budowy i funkcjonowania mózgu oraz przećwiczyć techniki relaksacyjne i techniki koncentracji przez ruch. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak można się uczyć przez robienie czegoś nowego lub znanego, starego w nowy sposób. Zajęcia przeprowadzone zostały w bardzo atrakcyjny sposób, dlatego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

       

Data publikacji 13.10.2015r.
Tekst: Dorota Krawczyk
Zdjęcia: Jacek Wichłacz