BAJECZNE PASOWANIA NA UCZNIÓW W SP W STAREJ OBRZE

Udostępnij

28 października w Szkole Podstawowej w Starej Obrze pierwszaki świętowały ważny dzień w ich szkolnym życiu – pasowanie na ucznia klasy I. Dzieci zabrały wszystkich zgromadzonych w cudowną podróż do czasów dzieciństwa, gdyż uroczystość pasowania osnuta była wokół książki Jana Brzechwy pt. “Akademia Pana Kleksa”.

W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział rodzice, dyrektor Irena Jaskółka, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, a także zaproszeni goście: radna Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Elżbieta Kieliba, proboszcz parafii w Wałkowie ksiądz Jacek Pochanke, przedstawiciele Rady Rodziców: Sylwia Jakubiak i Karolina Waśkowiak, prezes RSP Roman Marszałek, sołtys wsi  Sławomir Patryniak, przedstawiciel Biblioteki Publicznej w Koźminie Wlkp. Wanda Bachorz oraz przedstawiciele lokalnej prasy.

Imprezę prowadził Pan Kleks, który ze swoimi asystentami przeniósł swoją Akademię na jeden dzień do naszej szkoły i pokazał wszystkim  swój magiczny świat. Pierwszaki aby zostać pasowanymi na uczniów musiały przybrać nowe imię na literę “A” oraz odbyć  z Kleksem kilka zajęć, m.in. lekcję geografii, kleksografii, ortografii, sportologii oraz tańcologii. Za każde poprawne wykonane zadanie dzieci dostawały kolorowe piegi, które asystentki malowały na ich twarzach.

Pierwszaków przetestowali również uczniowie klasy II. Wychowankowie wraz z nimi odbyli  lekcję przyjaźni, literologii, bajkologii oraz naprawiali chore sprzęty. Za sprawne wykonanie tych zadań uczniowie otrzymali  najwyższą odznakę w Akademii – złotego piega.

Kleks dumny z uczniów klasy pierwszej uznał, że dzieci są już gotowe na przygodę z nauką. Wręczył wszystkim pierwszakom biret, jako atrybut prawdziwego ucznia i oddał dzieci w ręce pani dyrektor Ireny Jaskółki, która poprzez dotknięcie wielkim ołówkiem włączyła pierwszoklasistów w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Starej Obrze. Następnie wraz z wychowawcą klasy Natalią Kowal wręczyła dzieciom dyplomy pasowania.

Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski  oraz prezenty od drugoklasistów i przybyłych gości.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek do bajecznej i kolorowej sali, gdzie czekał na gości smaczny tort z wizerunkiem profesora Kleksa.

Data publikacji
17.11.2015

Tekst i foto: Natalia Kowal