WYCIECZKA uczniów SP Nr 1 do aquaparku

Udostępnij
24 listopada uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906 /1907 w Koźminie Wlkp. wraz z opiekunami udali się  po zakończonych lekcjach do Aquaparku w Pleszewie. Wyjazd finansowany był w całości w ramach projektu „Aktywnie dla zdrowia” – program rządowy „Bezpieczna i przyjazna szkoła 2015”.

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt na kręgielni. Dzieci grały w drużynach w kręgle. Dało się zauważyć ducha rywalizacji, oczywiście z zachowaniem zasad fair play. Okazało się także, że wielu miało bardzo „celne oko”.

Kolejnym punktem wyjazdu był pobyt na basenie. Pod bacznym okiem ratowników wszyscy korzystali z atrakcji wodnych: kącika rekreacyjnego z grzybkiem wodnym, jacuzzi, basenu pływackiego. Odbyły się też zawody w piłkę wodną i siatkówkę wodną. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i niezapomnianych wrażeń zwłaszcza, że wielu na basenie i kręgielni było po raz pierwszy.
Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały smaczny poczęstunek. 

Wyjazd na basen jest kolejnym z atrakcji, które są przygotowane dla uczniów koźmińskiej Jedynki w ramach projektu „Aktywnie dla zdrowia”. Do tej pory, odbyły się m. in.: półkolonie dla dzieci podczas wakacji, rajd rowerowy do Skałowa, turniej piłki siatkowej: rodzice – uczniowie – nauczyciele – samorządowcy oraz konkurs rzutów do kosza.

Data publikacji 2.12.2015
Tekst i foto: Maria Mazurowska