Mikołajkowy biwak koźmińskich harcerzy

Udostępnij

W dniach od 4 do 6 grudnia w koźmińskim hufcu odbył się coroczny Biwak Mikołajkowy, brało w nim udział ponad 90 harcerzy i harcerek. Wydarzenie miało miejsce w pałacu w Borzęciczkach , którego klimat jeszcze bardziej przybliżył świąteczną atmosferę.  Zaczęło się od apelu podczas którego drużynowi zdali raport , oboźna ogłosiła plan dnia , w pomieszczeniu doniośle zabrzmiało harcerskie „czuwaj!” , i już można było zaczynać wspólną zabawę.

Tematem tegorocznego biwaku była filmowa „Kraina Lodu”.

Pierwszego wieczoru harcerze obejrzeli właśnie ten film , a w następnych dniach uczestniczyli we wzorowo zorganizowanych zajęciach tematycznych , takich jak lepienie bałwanów z masy solnej  i gra terenowa w parku pałacowym , której tematyką była wymyślona przez harcerzy II część wspomnianego filmu. W późniejszych godzinach odbyło się świecowisko. Zgasły światła i oczy wszystkich harcerzy skupiły się na blasku świec. Uczestnicy biwaku usiedli się w kole i z brzmieniem gitar oraz donośnym śpiewem spędzili resztę wieczoru. Podczas biwaku drużyny rywalizowały między sobą, jednak miejsce rywalizacji zawszę poprzedza dobra zabawa.

Wszyscy,niezależnie od wieku, bawili się świetnie, oraz zapalili w sobie świąteczny nastrój i mimo, że biwak się zakończył to harcerskie wspomnienia pozostaną w nas przez długie lata.

Czuwaj!
Data publikacji 17.12.2015r.
Tekst:  dh. Mateusz Maleszka
Fot. dh Kasia Urbaniak