Święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu „Parkowe Skrzaty”

Udostępnij

Święta  Bożego Narodzenia to czas szczególny i magiczny dla każdego, a w szczególności dla dzieci.  W koźmińskim przedszkolu „Parkowe Skrzaty” nastój świąteczny udzielał się wszystkim  już od początku grudnia. Dzieci rozpoczęły przygotowania od ubierania choinek i przystrojenia sal przedszkolnych.
Święta nieodłącznie kojarzą się z Mikołajem. Ten długo oczekiwany gość odwiedził przedszkole trochę wcześniej bo już w piątek 4 grudnia. Najpierw wszystkie przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”, a następnie na sali zjawił się Mikołaj, który dla każdego dziecka miał prezent.
 
Emocje związane z przeżywaniem radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia z dnia na dzień były coraz silniejsze. Kiedy nadszedł dzień 22 grudnia w przedszkolu uroczyście świętowano Wigilię. Najpierw wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu opowiadającym o narodzeniu Bożego Dzieciątka czyli w „Jasełkach przedszkolaków”, które przygotowała grupa dzieci 5-letnich pod kierunkiem nauczycielki Beaty Krysiak.  Kiedy jasełka się skończyły dzieci rozeszły się do swoich sal aby świętować ten piękny dzień przy świątecznych stołach. Było wspólne kolędowanie, składanie życzeń i łamanie się opłatkiem oraz spożywanie świątecznego obiadu.

Następnego dnia w środę 23 grudnia przedszkole odwiedził niezwykły gość czyli Gwiazdor, który obdarował każdego przedszkolaka duża paczką.  Radości i uśmiechu nie było końca.

Data publikacji 31.12.2015r.
Tekst i foto: Przedszkole “Parkowe Skrzaty”