WOŚP zebrała ponad 20 tysięcy

Udostępnij
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Koźmiński sztab zebrał kwotę 20 590,07 zł. Przez cały dzień w Koźminie Wielkopolskim i Rozdrażewie kwestowało 78 wolontariuszy. Organizatorami koźmińskiego grania WOŚP był Hufiec ZHP w Koźminie Wlkp. Jak co roku w akcję włączyli: strażacy, uczniowie koźmińskich szkół a także lokalne zespoły.


Od wczesnych godzin porannych pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zbierali  do puszek wolontariusze.

O godz. 14.00 biegacze z grupy Koźmin Biega zaprosili wszystkich chętnych na trening. Za wspólny bieg na dystansie 10 km trzeba było wpłacić do puszki WOŚP minimum 10 zł. Propozycja grupy Koźmin Biega spotkała się z dużym zainteresowaniem –  w treningu wzięło udział 30 osób. Grupa Koźmin Biega przekazała na konto orkiestry 400 zł.

O 14.15 strażacy zorganizowali pokaz pierwszej pomocy.

O godz. 15.00 w sali kinowo-widowiskowej “Mieszko” rozpoczął się koncert z licytacjami. Na scenie zaprezentowały dzieci i młodzież z: Przedszkola “Parkowe Skrzaty”, SP NR 1, SP Nr 3, I LO, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Zaśpiewali także harcerze i seniorzy, a także zespoły “No name kids ” i “No name joy”.

Z licytacji udało się zebrać kwotę 4,5 tys.zł. Najwyższa kwotę z licytacji osiągnęła koszulka z podpisem Jurka Owsiaka (600zl).

Kulminacyjnym punktem koźmińskiego finału było “Światełko do nieba”.

Data publikacji 11.01.2015 r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz
Foto: Lidia Ostojska