Uczniowie z Trójki na Pikniku Matematycznym w Warszawie

Udostępnij

15 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. wraz z opiekunami: Alicją Gawrońską i Agnieszką Walczak – Gryską uczestniczyli w Pikniku Matematycznym w Warszawie. Było to podsumowanie II edycji  programu edukacyjnego „mPotęga”, prowadzonego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.  To program grantowy, który dotyczył wsparcia projektów edukacji matematycznej. . Na terenie SP Nr 3 realizowany był projekt „Matematyka dla wszystkich”, w którym brali udział uczniowie z klas IV – VI i ich rodzice.

 

Realizowanych było 61 projektów z 9 województw.

Szkoła uzyskała grant w wysokości 5 tys. zł, który został wykorzystany m. in. na zakup projektora oraz gier planszowych. Na terenie szkoły zostały m. in. zorganizowane warsztaty TIK i orgiami, bieg terenowy, konkursy wiedzowe i plastyczne.

W Centrum Nauki Kopernik w czasie pikniku spotkały się dzieci, młodzież i nauczyciele, którzy podczas realizacji projektu pokazywali, że nauka matematyki nie musi być trudna i nudna. Podczas pikniku uczniowie uczestniczyli m. in. w wykładzie  „Kiedy lew zjada zebrę?”,  prowadzonym przez przedstawicieli Klubu Naukowego Fenix. Ponadto wszyscy uczestnicy zwiedzili wystawy w Centrum Nauki Kopernik. Po poczęstunku przyszedł czas na prezentację dotyczącą figur geometrycznych. Nasi uczniowie brali aktywny udział w warsztatach i budowali bryły z ziemniaków i wykałaczek.

Wszyscy wspaniale spędzili czas na zabawie i ciekawym sposobie zgłębiania tajników matematyki.

             

 

 

Data publikacji 30.03.2016r.

Tekst i foto: SP 3