Konkurs plastyczny “Wyprawa moich marzeń”

Udostępnij

Stowarzyszenie “Krotochwile” zaprasza uczniów szkół podstawowych z gminy Koźmin Wielkopolski do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wyprawa moich marzeń”. Konkurs jest organizowany w ramach projektu “Druga strona przystanku”. 

 

Projekt „Druga strona przystanku” ma na celu zagospodarowanie mało estetycznych elementów przestrzeni publicznej w gminie Koźmin Wielkopolski, a konkretnie betonowych wiat przystankowych, z których codziennie korzystają mieszkańcy. Przystanki zyskają nowy wygląd, zostaną także wyposażone w ławkę i zieleń. Dzięki temu oczekiwanie na autobus będzie przyjemniejsze, a wyjątkowy wygląd wiat będzie niewątpliwą promocją dla gminy.

W części skierowanej do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zadanie polegać będzie na wykonaniu projektu zmian, a następnie jego realizacji w terenie. Motywem przewodnim będą podróże w literaturze. Z kolei do uczniów szkół podstawowych skierowany zostanie konkurs plastyczny, którego główną nagrodą będzie realizacja zwycięskiej pracy na jednym z przystanków.

Projekt uzyskał dofinansowanie w drugiej edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Krotochwile przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski oraz koźmińskimi szkołami.

Następnie młodzież, pod opieką nauczycieli, wykona projekt malowania wybranej wiaty przystankowej. Motywem przewodnim mają być podróże w literaturze. Po kilku tygodniach spotkamy się ponownie i przedstawimy gotowe projekty do akceptacji władzom gminy. Na koniec wspólnie z młodzieżą dokonamy zmian w terenie i pomalujemy przystanki.

 Dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Koźmin Wielkopolski przygotowaliśmy konkurs plastyczny ”. Zadaniem najmłodszych będzie stworzenie pracy plastycznej opowiadającej o wyjątkowej, wymarzonej podróży. Zwycięska praca zostanie przez nas przeniesiona na jedną z wiat przystankowych. Termin nadsyłania prac to 24 kwietnia. Szczegóły w regulaminie.