Strażacy z pogadanką u koźmińskich przedszkolaków

Udostępnij

12 kwietnia do koźmińskiego Przedszkola “Parkowe Skrzaty” zawitali wyjątkowi goście. Z przedszkolakami spotkali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Sadzie i Koźminie Wlkp. , by porozmawiać o  bezpieczeństwie i zasadach udzielania pierwszej pomocy. Obie jednostki działają w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym, w którym wymagane jest posiadanie przez strażaków certyfikatów z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

 

W spotkaniu uczestniczyli: Marzena Domeńska (OSP Czarny Sad), Tomasz Maśliński (OSP Czarny Sad), Maciej Gęstwa (OSP Czarny Sad), Ewelina Frąckowiak (OSP Koźmin Wlkp.). Podczas pogadanki poruszono m.in.: temat numerów alarmowych, bezpieczeństwo dzieci w ruchu ulicznym (przechodzenie przez jezdnię, zabezpieczeń ciała przy korzystaniu z roweru), udzielanie pierwszej pomocy poprzez resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), zabezpieczenie uszkodzeń ciała – opatrywanie ran, ułożenie ciała w „pozycji bezpiecznej. ”

Okazało się, że koźmińskie maluchy znają zasady bezpieczeństwa. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania strażaków. Nie brakowało także chętnych i odważnych do nauki zasad pierwszej pomocy.

             

 

Data publikacji

12.04.2016r.

Tekst: A. Niedziela (UMiG)

Foto: A. Flejsierowicz (UMiG)