IV Koźmiński Konkurs Talentów już za nami

Udostępnij

Zaśpiewali, zagrali na rozmaitych instrumentach, zatańczyli, żonglowali i rysowali.  22 kwietnia w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy zaprezentowali się utalentowani uczniowie ze szkół  miasta i gminy Koźmin Wlkp. Młodzi artyści walczyli o statuetki TALENT 2016.

 

 

W kategorii szkół podstawowych zaprezentowało się 14, a w kategorii gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – 9 artystów (solistów lub zespołów). Podobnie, jak w poprzednich edycjach konkursu scenę zdominowały występy wokalne i wspaniałe wykonania znanych piosenek polsko i obcojęzycznych. Publiczność podziwiała również żywiołowe popisy taneczne, a nawet pokaz tańca z ogniem. W trakcie występów artystycznych, w pobliżu sceny, uczniowie utalentowani plastycznie tworzyli dzieła plastyczne, które również były poddawane ocenie konkursowej.

Popisy koźmińskich talentów oceniało jury w składzie: przewodnicząca Karina Bratborska, Dyrektor Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej w Krotoszynie, Alfreda Damazyniak, instruktor muzyki w Ośrodku Kultury w Koźminie, Agnieszka Flejsierowicz, pracownik ds. promocji w UMIG w Koźminie Wlkp.

Wybór laureatów konkursu był bardzo trudny, gdyż poziom prezentacji artystycznych był naprawdę wysoki. W młodszej kategorii wiekowej statuetkę TALENT 2016 wywalczyła Marlena Marciniak z SP w Borzęcicach , która wspaniale zaśpiewała nastrojową piosenkę E. Geppert „Nie żałuję”. II miejsce zajęła Zofia Bryll z SP Stara Obra (taniec), III – Agnieszka Gola z SP Nr 3 w Koźminie Wlkp.  (praca plastyczna). Ponadto jury wyróżniło: zespół taneczny z SP w Starej Obrze i Marię Markuszewską z SP w Borzęciczkach.

W starszej kategorii wiekowej faworytem okazał się Patryk Jakubek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. TALENT 2016 zachwycił jury  i publiczność tańcem z ogniem. II miejsce zajęła Weronika Pieniężna – wokalistka z koźmińskiego  gimnazjum, a III miejsce – Aleksandra Grzębka z I LO (śpiew). Jury wyróżniło: duet Maja Zmyślona i Katarzyna Krzyżaniak  z gimnazjum oraz Martę Juskowiak z I LO (taniec). 

 

Nagrody dla laureatów konkursu ufundował i wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

Data publikacji: 25.04.2016r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG