Gimnazjalna Grupa Teatralna 10.50 najlepsza w Wielkopolsce

Udostępnij

Grupa Teatralna 10.50, działająca przy koźmińskim gimnazjum zajęła I miejsce i zdobyła Nagrodę Wojciecha na XI Przeglądzie Młodego Teatru Wielkopolski Dzień Dobry Sztuko 2016.  

 

Organizatorami przeglądu są Poznańska Fundacja Artystyczna oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las, a jego celem jest prezentacja dorobku młodego teatru Wielkopolski – promocja oryginalnych widowisk opisujących świat rówieśników językiem sztuki współczesnej.

Opiekunowie młodych artystów z Koźmina zgłosili do konkursu spektakl „Słodko-kwaśny smak zazdrości”. Przedstawienie to wykorzystuje fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”, by zadać pytania o problemy młodych, często borykających się z lansowanymi powszechnie antywartościami. Spektakl jest też próbą konfrontacji wrażliwości romantycznej ze współczesną. 

Po zeszłorocznych kwalifikacjach i odegranych 22 i 23 kwietnia przedstawieniach finałowych Grupa Teatralna 10.50 została uznana za najlepszą w kategorii szkół gimnazjalnych. Rada Artystyczna przeglądu podkreśliła  nieszablonowe rozwiązania sceniczne, oryginalność pomysłu i doskonałe wykorzystanie kreatywności młodych aktorów.

W teatralnej walce o Nagrodę Wojciecha (jej nazwa nawiązuje do osoby Wojciecha Bogusławskiego, który związany jest z Gminą Suchy Las) koźmińscy aktorzy rywalizowali z zespołami z Poznania, Chodzieży, Czarnkowa, Piły, Gostynia i Tarnowa Podgórnego.

 

 

Na zdjęciu: Agnieszka Kaczyńska, Ula Idkowiak, Magdalena Zmyślona, Anna Balcerek, Agnieszka Kopeć, Konrad Dominiczak, Bartosz Styburski, Marcin Kasperkowiak, Mikołaj Kot. Opiekunowie: Robert Idkowiak, Marcin Ziętkiewicz i Jarosław Zmyślony