LESZEK LEWANDOWICZ KRÓLEM A.D. 2016

Udostępnij

W niedzielę, 15 maja bracia kurkowi z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Koźminie Wlkp. obchodzili swoje największe święto – Strzelanie Królewskie. Bracia zebrali się pod Pałacem przy ul. Lipowej, skąd wyprowadzili Króla A.D. 2015 Adama Krzywonosa. W asyście koźmińskiej orkiestry przeszli ulicami miasta pod Pomnik Wolności, gdzie złożyli kwiaty, oddając hołd walczącym o niepodległość powstańcom. Następnie bracia udali się do koźmińskiej Fary na uroczystą mszę św. w intencji żyjących i zmarłych braci oraz ich rodzin.

 

Po mszy bracia, udali się na strzelnicę, gdzie po powitaniu gości nastąpiło pierwsze strzelanie do Tarczy Honorowej. Strzały oddali zaproszeni goście oraz niektórzy bracia. Najlepszy w strzelaniu do Tarczy Honorowej okazał się Burmistrz Miasta i  Gminy Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski.

Po strzelaniu rozpoczęto uroczystą detronizację Króla A.D. 2015 i rozpoczęły się strzelania do Tarczy Królewskiej.  W tym roku, najlepszym strzelcem, a tym samym Królem A.D. 2016, został brat Leszek Lewandowicz. Drugie miejsce, zarazem godność Marszałka, uzyskał brat Bartosz Herka. Trzecie miejsce wystrzelał i został Rycerzem brat Grzegorz Bolt.

Po proklamacji Króla bracia przystąpili do strzelań do Tarczy Brackiej, Tarczy Rodzinnej. Zawody zakończyło tradycyjne strzelanie do Kura.

Wyniki strzelań:

Tarcza Honorowa:
1. Maciej Bratborski
2. Sławomir Minta
3. Justyn Zaradniak

Tarcza Bracka
1. Jacek Gawroński
2. Jacek Podgórski
3. Cezary Piłkowski

Tarcza Rodzinna
1. Krzysztof Podgórski
2. Michał Sitarz
3. Ewa Sitarz

Kur
1. Wiesław Chiliński
2. Józef Młotowski
3. Adam Krzywonos

Data publikacji 17. 05.2016r.

Tekst i foto: Paweł Flejsierowicz, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Koźminie Wlkp.