Nasi gimnazjaliści mistrzami Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Nożnej

Udostępnij

6 maja w Zdunach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Tytuł mistrza wywalczyła reprezentacja koźmińskiego gimnazjum.  W  turnieju wzięło udział 5 drużyn: Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wielkopolskim, Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie, Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie, Gimnazjum  w  Kobylinie, Gimnazjum w Zdunach.

 

 

Mecze  były rozgrywane w systemie ,,każdy z każdym”.  Wszystkie ekipy zagrały po 4 spotkania. Wyniki naszej grupy prezentują się następująco:
– Koźmin-Zduny   3:0,
– Koźmin-Krotoszyn nr 2   5:2,
– Koźmin-Kobylin  1:1,
– Koźmin-Krotoszyn nr 4   1:0.

Gola w ostatnim pojedynku, dającego Mistrzostwo Powiatu koźmińskiemu gimnazjum, zdobył Mikołaj Walczak, który popisał się wspaniałym uderzeniem w ,,okienko” bramki.

Ostatecznie gimnazjaliści z Koźmina wywalczyli 10 punktów, a ich bilans bramkowy wyniósł 10-3. Warto dodać, że to już trzecie zwycięstwo na arenie powiatowej z rzędu, które osiągnęli wyjątkowi, bardzo dobrze przygotowani i niezwykle sprawni uczniowie.

W skład triumfującego zespołu wchodzą: Paweł Bruder, Jakub Kaczyński, Kacper Kubot, Adrian Leoniak, Mikołaj Leoniak, Mikołaj Marciniak, Kacper Nowak, Paweł Poczta, Marcin Ratajczyk, Kacper Spychała, Mateusz Spychała i Mikołaj Walczak.

Sport, a zwłaszcza piłka nożna  jest od wielu lat naszą pasją. Regularnie uczęszczamy na treningi i mecze, ciężko pracujemy i doskonalimy swoje umiejętności,  dzięki czemu odnosimy takie sukcesy. Bez wątpienia przyczyniło się do tego zaangażowanie w pracę naszego trenera Adama Włodarczyka,  który do końca podtrzymywał w nas ducha walki, a trzeba dodać, że nie zawsze mieliśmy dobrą passę – komentują zwycięstwo zawodnicy  Marcin Kasperkowiak i Jakub Kaczyński.

Data publikacji 18.05.2016r.

Tekst: Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy

Foto:  Witold Blandzi