„Czas na zdrowie”– festyn w Borzęciczkach

Udostępnij

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach przystąpił do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”, promującego zdrowe odżywianie, żywność ekologiczną i aktywność fizyczną. Kluczowym elementem projektu był Festyn Zdrowia który odbył się 22 maja przy udziale proboszcza parafii pw. Św. Marcina w Borzęciczkach.

 

Festyn składał się z trzech części:
– pokazu serii filmów pt. „Śmietnik w mojej głowie” mówiących o stereotypach dotyczących żywności
– przygotowania i degustacji zdrowego poczęstunku przygotowanego z produktów regionalnych i ekologicznych
– zorganizowania wspólnych konkurencji sportowych, zabaw ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Centralnym punktem imprezy była prezentacja oraz degustacja zdrowej żywności przygotowanej przez przedstawicieli poszczególnych wiosek. Uczniowie skomponowali własne stoiska ze zdrową żywnością – były więc potrawy z owoców, warzyw, ziaren i nabiału. Można też było skorzystać z porad dietetyka oraz wykonać pomiar ciśnienia w punkcie medycznym.

Na boisku szkolnym rozegrano konkurencje sportowe i sprawnościowe pomiędzy sołectwami wchodzącymi w skład parafii Borzęciczki. Przedstawiciele wsi rywalizowali w konkurencjach – cyrkiel, wyścig żółwia oraz ślimaka, bieg z nartami, przeciąganie liny, wędrujący hula hop, dmuchanie balonów. Dla najmłodszych przygotowano atrakcję – malowanie buziek, plac zabaw, balony, rysowanie, układanie piramidy żywności.

Pod koniec festynu odbyło się podsumowanie konkurencji kulinarnych i sportowych, których zwycięzcą okazała się drużyna z Borzęciczek.

Data publikacji 31.05.2016r.

Tekst i foto: ZSP Borzęciczki