Gminny Dzień Dziecka na sportowo – fotogaleria

Udostępnij

Mimo kapryśnej pogody, 1 czerwca udało się otworzyć VII Koźmińskie Dni Sportu i przeprowadzić konkurencje dla szkół podstawowych na boiskach przy ul.Floriańskiej w Koźminie Wlkp. Wczorajszy dzień był także Gminnym Dniem Dziecka. Nie zabrakło więc atrakcji dla najmłodszych. Były darmowe drożdżówki, soczki i lody. Uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Koźmin Wlkp. bawili się w klimacie „Euro 2016 po koźmińsku”.

 

 

 

VII Koźmińskie Dni Sportu  rozpoczęły się od uroczystego wniesienia flagi Koźmina Wielkopolskiego na płytę boiska głównego i przemarszu sportowych reprezentacji szkół.  Otwarcia imprezy dokonał burmistrz Maciej Bratborski, który życzył dzieciom w dniu ich święta wiele radości i uśmiechu na co dzień, a także sportowego ducha podczas święta sportu.

 

Sportowe zmagania rozpoczęły się od I Biegu “Piotra i Pawła”  Szkół Podstawowych, w którym brały udział wszystkie chętne dzieci. Współorganizator biegu – sieć handlowa “Piotr i Paweł” ufundował dla wszystkich dzieci drożdżówki, napoje i puchary.  Każdy z uczestników biegu otrzymał medal.

 

Po biegu nastał czas na prezentacje kibiców. Każda ze szkół prezentowała stroje, okrzyk, transparent oraz maskotkę polskich kibiców na Euro 2016. Pomysłowość dzieci i nauczycieli była niesamowita, a atmosfera podczas prezentacji wspaniała. Przygotowanie szkół oceniło jury, które wszystkim szkołom przyznało pierwsze nagrody! Nagrody – zestawy piłek dla szkół ufundował i wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

 

Gorąca atmosfera na trybunach panowała podczas konkurencji rekreacyjnych, w których rywalizowali ze sobą najlepsi sportowcy, reprezentujący szkoły podstawowe gminy Koźmin Wlkp. Dla najmłodszych były rzuty do celu, tor przeszkód, skoki w workach, a dla starszych rzuty piłką lekarską, rzuty do kosza i inne konkurencje.

 

Sportowym zmaganiom towarzyszyły prezentacje szkółek i klubów sportowych, działających w Koźminie Wlkp. , a także występ  młodzieżowej kapeli “No name”.

 

Data publikacji

2.06.2016r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz

 

 

 

   

 

{phocagallery view=category|categoryid=10|limitstart=1|limitcount=6}