Po VII Koźmińskich Dniach Sportu

Udostępnij

Letnia Spartakiada Mieszkańców Miasta i Gminy Koźmin Wlkp, Spartakiada Szkół Podstawowych, Olimpiada Przedszkolaka, „I Bieg Uliczny Piotra i Pawła” – to tylko niektóre wydarzenia VII Koźmińskich Dni Sportu. Święto koźmińskiego sportu rozpoczęło się 1, a zakończyło 5 czerwca.

 

 

Zwieńczeniem  VII Koźmińskich Dni Sportu była Letnia Spartakiada Mieszkańców Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., która odbyła się w niedzielne południe, 5 czerwca  na boiskach sportowym przy ul.Floriańskiej. W rywalizacji  wystartowało 15 drużyn, reprezentujących: Józefów, Gałązki, Mokronos, Pogorzałki Wielkie, Gościejew, Koźmin Wielkopolski Osiedle 3, Wyrębin, Orlę, Starą Obrę, Walerianów, Góreczki, Wrotków, Szymanów, Czarny Sad i Borzęciczki.  

 

Zawodnicy rywalizowali ze sobą  w różnych konkurencjach sportowo- rekreacyjnych m.in. rzuty pyrkami, kręgle, gasienica, rzuty lotką do celu i inne.  Najlepszą drużyną letniej spartakiady została reprezentacja Józefowa. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Gałązek, a na trzecim Mokronosa.

 

W tym dniu odbył się również „I Bieg Piotra i Pawła” na dystansach 2 i 10 km. Łącznie w biegu udział wzięło 105 biegaczy. Bieg miał charakter treningu, biegacze wspólnie pokonywali kilometry, aby tym samym uczcić 100-lecie Harcerstwa na Ziemi Koźmińskiej. Każdy z uczestników biegu na linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Zawodnicy losowali także nagrody ufundowane przez sieć marketów „Piotr i Paweł”, Bank Spółdzielczy w Jarocinie i Gminny Ośrodek Sportu.

Szczegółowa relacja z VII Koźmińskich Dni sportu

                         

Data publikacji 7.06.2016r.