Festiwal “Ponad światem” – galeria

Udostępnij

Już po raz drugi Stowarzyszenie “Razem w przyszłość – Wspólnie dla Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. wraz z grupą zapaleńców  zorganizowało festiwal “Ponad światem”. W sobotę, 18 czerwca na dziedzińcu zamkowym zagościła muzyka religijna. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się koźmińscy seniorzy z grupy “Przyjaciele”.  Następnie na scenę wkroczyli goście z Czech z zespołu The Noodles Band, a tuż po niż w żywiołowej, radosnej muzyce i tańcu rodzimy zespół Chimali, działający przy koźmińskiej Farze. Widownia festiwalowa usłyszała także autorskie piosenki koźminianina Janusza Talagi, wykonane z zespołem Talagaster, a także duet Ewy Bartkowiak i Adama Parzysza. Gwiazdą wieczoru był Mate.o. Jako ostatni na scenie zaprezentowali się aktorzy z grupy teatralnej 10.50 w spektaklu “Dom światem, świat domem”. Festiwal prowadzili nauczyciele koźmińskiego gimnazjum: Robert Idkowiak i Marcin Ziętkiewicz.

 

 

 

Podczas muzycznego spotkania najmłodsi jego uczestnicy mieli możliwość malowania domów na kartonach, ponieważ “dom” był motywem przewodnim spotkania.  Gimnazjalne wolontariuszki malowały twarze dzieci, a wrzucane do puszek datki zasilą konto pogorzelców  z Czarnego Sadu. Można był napić się kawy i skosztować smacznego domowego ciasta.

 

Myślą przewodnią festiwalu “Ponad światem” jest spotkanie się człowieka z człowiekiem i spotkanie człowieka z muzyką, której źródłem jest religia – mówią organizatorzy festiwalu.- Choć nie przyciągnęliśmy tłumów słuchaczy, to  jednak cieszy nas fakt, że podczas festiwalowego popołudnia, dla publiczności mogli zagrać koźmińscy artyści, związani z tego typu muzyką.

 

{phocagallery view=category|categoryid=12|limitstart=0|limitcount=9}

Data publikacji

20.06.2016r.

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG 

Foto: Agnieszka Flejsierowicz, Tomasz Piejko