SP Nr 1 walczy o Nagrodę Publiczności w III edycji programu mPotęga

Udostępnij

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim wzięła udział w III edycji Programu „mPotęga”. Jego organizatorami są Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Spośród 880 wniosków grantowych, Kapituła Konkursu wyróżniła 15 projektów adresowanych do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców. Wśród nagrodzonych znalazł się projekt koźmińskiej „Jedynki” Matematyczne rozgrywki intelektualne pod hasłem “Matematyczna Jedynka”. Nasz projekt walczy o dodatkową Nagrodę Publiczności, w wysokości 5 tysięcy złotych. Głosowanie trwa do 8 lipca do godz. 10:00.

 

 

 

Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy i głosowanie na projekt „Jedynki” na stronie http://glosowanie.mpotega.pl/

W trakcie głosowania należy oddać po 3 głosy na projekty z kategorii Szkoły podstawowe i 3 głosy na projekty z kategorii Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Głosować można co 24 godziny.

Projekt Matematyczne rozgrywki intelektualne pod hasłem “Matematyczna Jedynka”

Projekt, opracowany przez nauczycielki Izabelę Weichbrodt i Marlenę Nowak, skierowany jest do wszystkich uczniów z uwagi na swoją różnorodność.

Jego celem jest zainteresowanie uczniów i ich rodziców różnymi obliczami matematyki. Pasjonaci matematyki zaangażują się w gamifikację z wykorzystaniem aplikacji LearningApps oraz quizizz, pracę metodą projektu, Matematycznych Stacji Badawczych, wykorzystają znajomość języka programowania Scratch do konstruowania figur geometrycznych, zagrają w gry matematyczne i logiczne. Nawiążą rywalizację z rodzicami podczas „Rodzinnego wyścigu” przy korzystaniu z aplikacji MathDuel. Wykorzystają narzędzia TIK do tworzenia prezentacji multimedialnej. Zmierzą się w turnieju sportowym, pieczeniu ciast oraz konkursach fotograficznym i rachunkowym. Projekt realizowany będzie podczas zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas IV – VI i ich rodziców. Pragniemy jednak włączyć również uczniów klas I, II i III.

Data publikacji:

30.06.2016r.

Tekst i foto: SP Nr 1