Jubileuszowy 40.Bieg Maćka

Udostępnij

1 października odbędzie się 40.Bieg Maćka w Koźminie Wielkopolskim. Jubileuszowa edycja odbędzie się w nieco zmienionej formie. Tegoroczny Bieg Maćka wystartuje z kompleksu sportowego przy ul. Floriańskiej. Dorośli biegacze będą mieli do wyboru w biegu głównym dwie trasy – 5 lub 10 – kilometrową. Zmieni się także trasa biegu głównego.

 

 

 

1 października –  utrudnienia w ruchu ulicznym

W związku z odbywającym się w sobotę 1 października 2016 roku 40. Biegiem Maćka wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu ulicznym.

BIEGI SZKOLNE
* Od godziny 9:30 do 11:30 zamknięty będzie ruch w obrębie ulic: Floriańska, Wyszyńskich, 25-go Stycznia.
* Od godz. 11:30 do 12:30 zamknięty będzie ruch w obrębie ulic: Floriańska, Wierzbowa, Benedykta z Koźmina.
W czasie trwania biegów szkolnych całkowicie zamknięty będzie ruch od skrzyżowania ulic: Klasztornej z Targową na całej długości ulicy Targowej do skrzyżowania z ulicą Floriańską, oraz odcinek ul. Glinki od skrzyżowania z ulicą Szkolną do skrzyżowania z ulicą Targową.

BIEG GŁÓWNY
* O godz. 12:30 nastąpi chwilowe wstrzymanie ruchu na trasie biegu głównego, oraz w obrębie ulic, którymi prowadzić będzie bieg: Floriańska, Pleszewska, L.Wiatrolika, Stary Rynek, T.Kościuszki, Klasztorna, Jana Pawła, Poznańska, ks. S.Goja, T. Cieszyńskiego.
W czasie trwania biegu głównego (od godz. 12:30) całkowicie zamknięty będzie ruch od skrzyżowania ulic: Klasztornej z Cieszyńskiego, na całej długości ul. Cieszyńskiego, przez Nową Obrę aż do Starej Obry (skrzyżowanie przy figurze).
Mieszkańcy Starej Obry i Nowej Obry podróżujący w tym dniu w kierunku Koźmina Wlkp. będą korzystać z drogi krajowej nr 15 prowadzącej przez Wałków, lub z drogi prowadzącej przez Szymanów, Biały Dwór.

Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwać będą policjanci i strażacy.


 

 

ORGANIZATOR 40 JUBILEUSZOWEGO BIEGU MAĆKA INFORMUJE, ŻE ZAPISY DO BIEGU GŁÓWNEGO NA DYSTANSACH 5 i 10 KM PRZYJMOWANE SĄ NA STRONIE http://pulsarsport.pl/ DO DNIA 23 WRZEŚNIA 2016 r GODZ. 23:59. DO BIEGU PRZYSTĄPIĆ MOGĄ OSOBY, KTÓRE DOKONAŁY REJESTRACJI I OPŁATY W WYŻEJ WYMIENIONYM TERMINIE.
PO TYM TERMINIE NIE MA MOŻLIWOŚCI DOKONANIA ZGŁOSZEŃ I OPŁAT.


 

 

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY z dnia 21.09.2016r.

40. JUBILEUSZOWY BIEG MAĆKA
 Koźmin Wlkp., 1 października 2016

BIEG GŁÓWNY na dystansach 5 i 10 km

1. Data: 1.10.2016

2. Miejsce: Stadion miejski w Koźminie Wlkp., ul. Floriańska 21

3. Program zawodów:

 – godzina 10:00-11:30 – wydawanie pakietów startowych – Sekretariat Biegu Głównego (płyta boiska treningowego, na stadionie miejskim ul. Floriańska 21)

 – godzina 12:10 – wspólna rozgrzewka (płyta boiska treningowego, na stadionie miejskim ul. Floriańska 21)

 – godzina 12:30 – Start biegu głównego na dystansach 5 i 10 km

4. Punkty żywieniowe zlokalizowane będą przy boisku Orlik – Stadion miejski ul. Floriańska 21

5. Szatnie i prysznice dla zawodników biegu głównego – stadion miejski ul. Floriańska 21
 Brak depozytu, szatnie otwarte, organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatniach.

6. Na trasie biegu głównego ustawione zostaną punkty z wodą.

7. Miejsca parkingowe:

 – parking przy basenie kąpielowym ul. Pleszewska

 – parking buforowy – targowisko ul. Krotoszyńska

 – strefa parkingowa: Stary Rynek, ul. Kościelna, ul. Przyjemskich, ul Murna, ul. Wałowa

OŚWIADCZENIE O BRAKU PRZECIWWSKAZAŃ ZDROWOTNYCH DO UDZIAŁU W 40 JUBILEUSZOWYM BIEGU MAĆKA
 

 


 

 

 GOS wydłuża zapisy z opcją otrzymania pakietu startowego

Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wielkopolskim informuje, iż wydłuża zapisy na bieg główny do 21.09.2016r. do godz. 23.59 z opcją otrzymania podstawowego pakietu startowego (medal za udział, koszulka, baton regeneracyjny, nr startowy, posiłek regeneracyjny, butelka wody).

Zapraszamy do udziału!

 Data publikacji 19.09.2016

 

 

 


Do 23 września trwają zapisy do biegu głównego. Dotychczas chęć udziału w jubileuszowym biegu głównym zadeklarowało 129 osób. Poniżej prezentujemy mapy z wyznaczonymi  trasami biegów głównych i biegów dzieci i młodzieży.

 

TRASA BIEGU GŁÓWNEGO NA 10 KM

 

 

TRASA BIEGU GŁÓWNEGO NA 5 KILOMETRÓW

 

 

TRASY BIEGÓW SZKOLNYCH 

 

 

 

 

 

 

Promujemy Bieg Maćka w pobliskim Jarocinie

 

 

 Data publikacji 14.09.2016 r.


Organizatorzy 40.Biegu Maćka – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu – już rozpoczęli przygotowania do tej jubileuszowej imprezy sportowej. W czerwcu odbyło się spotkanie konsultacyjne organizatorów z grupą koźmińskich biegaczy, którego celem było wypracowanie formuły imprezy.

 

Tegoroczny Bieg Maćka, po raz pierwszy, rozpocznie się i zakończy przy kompleksie sportowym na ul.Floriańskiej. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, to do historii przejdzie “bieganie spod Zamku”.

 

W związku z jubileuszem, bieg główny zostanie przeprowadzony na dystansach 5 km i 10 km. Krótszy dystans ma zachęcić do udziału w imprezie  jak najszersze grono biegaczy – amatorów, którzy nie mają odwagi zmierzyć się z dystansem 10 – kilometrowym. 

 

Zmieni się trasa biegu głównego. Biegacze pobiegną przez miasto, w kierunku Nowej Obry.

 

Już dziś, organizatorzy imprezy: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu zachęcają wszystkich mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski do licznego udziału w tym wydarzeniu sportowym. Kilka dni temu uszyły zapisy do 40.Biegu Maćka poprzez stronę http://pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=737

 

Data publikacji 25.07.2016r.

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG