Rozpoczęły się przygotowania do jubileuszowego 40.Biegu Maćka

Udostępnij

1 października odbędzie się 40.Bieg Maćka w Koźminie Wielkopolskim. Jubileuszowa edycja odbędzie się w nieco zmienionej formie. Tegoroczny Bieg Maćka wystartuje z kompleksu sportowego przy ul. Floriańskiej. Dorośli biegacze będą mieli do wyboru w biegu głównym dwie trasy – 5 lub 10 – kilometrową. Zmieni się także trasa biegu głównego.

Organizatorzy 40.Biegu Maćka – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu – już rozpoczęli przygotowania do tej jubileuszowej imprezy sportowej. W czerwcu odbyło się spotkanie konsultacyjne organizatorów z grupą koźmińskich biegaczy, którego celem było wypracowanie formuły imprezy.
Tegoroczny Bieg Maćka, po raz pierwszy, rozpocznie się i zakończy na kompleksie sportowym przy ul.Floriańskiej. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, to do historii przejdzie „bieganie spod Zamku”.
W związku z jubileuszem, bieg główny zostanie przeprowadzony na dystansach 5 km i 10 km. Krótszy dystans ma zachęcić do udziału w imprezie  jak najszersze grono biegaczy – amatorów, którzy nie mają odwagi zmierzyć się z dystansem 10 – kilometrowy.
Zmieni się trasa biegu głównego. Biegacze pobiegną przez miasto, w kierunku Nowej Obry.
Już dziś, organizatorzy imprezy: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu zachęcają wszystkich mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski do licznego udziału w tym wydarzeniu sportowym. Wkrótce rozpoczną się zapisy do 40.Biegu Maćka. O szczegółach będziemy Państwa informować.