Oddali hołd św. Wawrzyńcowi

Udostępnij

Msza święta na Starym Rynku, 6 sierpnia, była najważniejszym punktem obchodów odpustu ku czci Patrona Ziemi Koźmińskiej – św. Wawrzyńca. Nabożeństwo poprzedziła procesja ulicami miasta z figurą św. Wawrzyńca. Garstka uczestników procesji żarliwie modliła się w intencjach mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski.

 

Tuż przed mszą św. pokropił deszcz, jednak niebo szybko rozpogodziło się. Ksiądz kanonik Zygmunt Lewandowski powitał wszystkich serdecznie, w tym  Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Przewodniczącego Rady Miejskiej wraz z radnymi, delegacje, księży, chórzystów i wszystkich wiernych.

 

Homilię wygłosił ks. Tadeusz Faryś – misjonarz, kolega z okresu studiów ks. kanonika Zygmunta Lewandowskiego. W kazaniu znalazło się wiele odwołań do historii Ziemi Koźmińskiej i współczesnych realiów, a głównym przesłaniem była zachęta do wierności Ojczyźnie, ideałom i Kościołowi.

 

Na zakończenie mszy św. kaznodzieja poświęcił figurę św. Wawrzyńca, ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. w Zawodach Strzeleckich o Laur św. Wawrzyńca. Tuż przed 21.00 zebrani zaśpiewali Apel Jasnogórski i procesyjnie odprowadzono figurę patrona do kościoła farnego.

 

Tradycyjnie, przy koźmińskiej farze na uczestników uroczystości czekał  słodki poczęstunek.   

 

Data publikacji 8.08.2016r. 

Tekst i foto: af, UMiG