Wakacje w koźmińskiej bibliotece

Udostępnij

Od 1 do 5 sierpnia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski zorganizowała półkolonie dla dzieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej. Dzieci zwiedziły piekarnię, fabrykę bombek, strażnicę i gabinet weterynaryjny. Uśmiechnięte i zadowolone buzie świadczyły o tym, że wakacje w bibliotece były udanym i miło spędzonym czasem.

W poniedziałek dzieci uczestniczyły w zajęciach w czytelni, gdyż deszczowa pogoda nie sprzyjała wycieczkom. 

We wtorek grupa pod opieką bibliotekarek wybrała się do piekarni GS na ul. Pleszewskiej. Piotr Marszałek opowiedział dzieciom o swoim zawodzie. Na zakończenie wizyty wszyscy dostali świeżo upieczone, jeszcze ciepłe bułeczki.

W środę  dzieci spotkały się z naczelnikiem koźmińskiego OSP Mariuszem Błaszczykiem oraz druhami: Magdaleną Kurkowiak, Michaliną Frąckowiak, Bartkiem Matysiakiem i  Zenonem Sobańskim. Strażacy  opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków.  Dzieci zapoznały się z wyposażeniem samochodów strażackich, miały możliwość użycia linii gaśniczej oraz wycieczki po mieście dużym wozem strażackim.

W czwartek dzieci odwiedziły   zakład “LOTOS”  produkującym bombki choinkowe. Właścicielka  Maria Turbańska oprowadziła wycieczkę, pokazując ręczny wyrób ozdób choinkowych, które wysyłane są do różnych krajów świata, nawet do odległej Australii.

Na piątek zaplanowano  wizytę w nowo otwartym gabinecie weterynaryjnym na ul. Krotoszyńskiej, gdzie lekarz Wiktor Szymczak mówił dzieciom o leczeniu zwierząt, udzielając porad oraz pokazywał świetnie wyposażony gabinet. Dzieci były pod dużym wrażeniem widząc ultrasonograf oraz pracownię RTG, gdzie weterynarz może wykonać szczegółowe badania i prześwietlenia chorych zwierzaków.

 

Data publikacji

12.08.2016

Tekst i foto: Karolina Mączka, Katarzyna Ziętkiewicz, Biblioteka MiG