Chóry z Wielkopolski w koncercie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski

Udostępnij

Wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju koncert połączonych chórów z całej Wielkopolski, odbył się 14 sierpnia na Podzamczu w Koźminie Wielkopolskim. 30 chórów zaśpiewało najpiękniejsze polskie pieśni religijne, by uczcić 1050.lecie Chrztu Polski. Pomysłodawcą i głównym dyrygentem koncertu był Kacper Ekert, który od niedawna współpracuje z Gminnym Zespołem Instytucji Kultury w Koźminie Wlkp.

To była prawdziwa uczta dla miłośników pieśni chóralnej. Przy koźmińskim Zamku wspaniale wybrzmiały pieśni: „Bogurodzica”, Gaude Mater Polonia”, „Czego chcesz od nas Panie”, „ Czarna Madonna”, „Barka”, „Nie lękajcie się” i inne znane perły muzyki religijnej.
 
Muzyczną podróż poprowadził Kacper Ekert, nowy dyrygent Chóru Mieszanego  im.Cz.Czypickiego w Koźminie Wielkopolski.

– Przed dzisiejszym koncertem mieliśmy tylko jedną wspólną próbę. Mówiłem, że się uda i udało się. Jesteście wspaniali – gratulował po występie chórzystom, których koźmińska publiczność nagrodziła gorącymi brawami.

Organizatorem koncertu był Gminny Zespół Instytucji Kultury, a patronem Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Na zakończenie koncertu burmistrz Maciej Bratborski i przewodnicy Rady Miejskiej Justyn Zaradniak wręczyli prezesom chórów pamiątkowe statuetki, z podziewaniem za udział tym muzycznym wydarzeniu.

Niedzielne spotkanie chórzystów było okazją do rozmów i wspólnej biesiady, która trwała do godzin wieczornych.

Data publikacji

16.08.2016r.

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Foto: Grzegorz Pierzchała, Agnieszka Flejsierowicz

 

{phocagallery view=category|categoryid=13|limitstart=0|limitcount=15}