Gminne święto plonów już w niedzielę

Udostępnij

 

Zespół „Happy end”, wykonawca przeboju sprzed lat „Jak się masz kochanie?” – to gwiazda tegorocznych dożynek gminnych. Zapraszamy już w  najbliższą niedzielę, 21 sierpnia do Borzęcic na wspólne świętowanie i podziękowanie za plony. Będzie tradycyjnie, obrzędowo i smacznie, o co zadbają lokalne koła gospodyń wiejskich.

 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.30  mszą św. w  kościele parafialnym w Wałkowie. Później korowód dożynkowy przejdzie z boiska przy szkole w Borzęcicach na plac przy świetlicy.

 

O godz.14.00 rozpocznie się część obrzędowa z tradycyjnymi przyśpiewkami, którą przygotowuje zespół  mieszkańców z Borzęcic. 

 

O godz. 15.30 na scenie zaprezentuje się zespół „Happy end” z popularnymi w latach 70-tych przebojami: „Jak się masz kochanie?”, „Ballada o Marii Magdalenie”, „Zza siedmiu gór”. Z pewnością usłyszymy je w nowych aranżacjach.

 

Następnie zagra „Kapela znad Orli”, a potem duet „Ty i Ja”.

 

Podczas  tych występów będzie można skosztować wspaniałych specjałów przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich. Gospodynie zapraszają na wspaniałą zupę, gołąbki, ryż z warzywami, ciasto i inne specjały.  

 

O godz. 19.00 rozpocznie się zabawa dożynkowa.    

 

Data publikacji

19.08.2016

af