Rusza remont krajowej 15 na odcinku od Pleszewskiej do Floriańskiej w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

W przyszłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie remont drogi krajowej  nr 15 w obrębie starego miasta. Modernizacja obejmie ulice: L.Wiatrolika, Stary Rynek, T.Kościuszki, S.Staszica, Krotoszyńską i Klasztorną. W związku z pracami, które mają potrwać do 15 października, mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

 

Frezowanie i położenie nowej nawierzchni asfaltowej na modernizowanym odcinku krajowej  nr 15, a także wymianę krawężników przy chodnikach, regulację kratek ściekowych i włazów – takie prace planuje wykonać zarządca drogi. Odnowione zostaną także wysepki przy przystankach autobusowych na Starym Rynku – znikną płyty chodnikowe, a zastąpi je kostka polbruk.

 

W ramach prac modernizacyjnych zmieni się także wygląd i organizacja ruchu na  jednym z głównych koźmińskich skrzyżowań przy krajowej piętnastce, łączącym ulice: Klasztorną, Cieszyńskiego i Jana Pawła II. Znikną klomby, a  skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze  i bardziej funkcjonalne dla kierowców i pieszych.

W związku z pracami drogowymi mieszkańcy Koźmina Wlkp. muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.   

Jeśli zajdzie konieczność, to  zarządca drogi wprowadzi zmianę organizacji ruchu, o czym będziemy mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp.  na bieżąco informować– zapewnia zastępca burmistrza Jarosław Ratajczak.

 

Data publikacji 8.09.2016r.

 

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG