25 lat minęło – spotkanie koźmińskich chórzystów

Udostępnij

25 lat minęło od reaktywowania Chóru Mieszanego im.Cz. Czypickiego w Koźminie Wielkopolskim.  Z tej okazji, 11 września odbyło się spotkanie koleżeńskie wszystkich obecnych i byłych chórzystów w ośrodku kultury przy ul. Floriańskiej. Na uroczystości nie zabrakło osób, które przyczyniły się do reaktywowania chóru i tych, które z chórem przez lata współpracowały.

 

9 września 1991 r. z inicjatywy ówczesnego Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Bolesława Kasprzaka, po 10 latach przerwy, reaktywowano Chór im.Cz. Czypickiego w Koźminie Wielkopolskim.

W 25. rocznicę tego wydarzenia Zarząd chóru postanowił  zorganizować spotkanie wszystkich osób, które z koźmińskim chórem były związane na przestrzeni 25 lat. 

Spotkanie zainaugurowała msza św. w kościele pw.św.Stanisława w Koźminie Wielkopolskim.

 

Następnie chórzyści udali się do ośrodka kultury, gdzie dali się ponieść czarowi wspomnień. Prezes honorowy i kronikarz chóru Stefan Kaźmierczak wraz z byłym chórzysta Grzegorzem Pierzchałą  przygotowali  prezentację  multimedialną ze starych zdjęć i krótkich filmów dokumentujących występy chóru. Można było także przejrzeć kroniki chóru. Osobistymi wspomnieniami ze współpracy z chórem dzielili się: burmistrz Maciej Bratborski, a także Bolesław Kasprzak i Stanisław Szczepaniak.

 

Podczas spotkania nowy dyrygent koźmińskiego chóru Kacper Ekert, zachęcał byłych chórzystów do ponownego wstąpienia w szeregi Czypickiego. Próby chóru odbywają się we wtorki o godz.19.00. 

Data publikacji

13.09.2016r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG